Trainer Klopp verrast over terugkeer naar drie wissels
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is "verrast" door het besluit van de Premier League om terug te keren naar de regel waarbij 'slechts' drie wissels zijn toegestaan. Vorig seizoen mochten de clubs tijdens het restant van de Premier League, na de gedwongen coronapauze, nog vijf keer wisselen.
De aanpassing van de regel werd gedaan om de spelers minder te belasten met het oog op de al drukke kalender, die door het coronavirus nóg voller werd. Tevens mochten clubs twintig in plaats van achttien spelers selecteren voor een wedstrijd. Veel competities hanteren die regel ook na de zomer, maar in Engeland werd teruggekeerd naar de oude regel.
"Ik dacht vanuit gezond verstand dat we ook dit jaar, en dan alleen dit jaar, een selectie van twintig spelers en vijf wissels zouden hebben. Ik weet niet waarom we het moesten bespreken. Heel Europa doet het", aldus Klopp.
"Ik was echt verrast toen ik hoorde dat de competitie de regel besloot terug te draaien. Het gaat om het welzijn van de spelers en het gaat erom dat de kwaliteit van alle teams gewaarborgd blijft."
Liverpool opent het nieuwe seizoen zaterdag met een thuiswedstrijd tegen Leeds United.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
32 minuten geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.
2 uur geleden