Trainer Klopp verrast over terugkeer naar drie wissels
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is "verrast" door het besluit van de Premier League om terug te keren naar de regel waarbij 'slechts' drie wissels zijn toegestaan. Vorig seizoen mochten de clubs tijdens het restant van de Premier League, na de gedwongen coronapauze, nog vijf keer wisselen.
De aanpassing van de regel werd gedaan om de spelers minder te belasten met het oog op de al drukke kalender, die door het coronavirus nóg voller werd. Tevens mochten clubs twintig in plaats van achttien spelers selecteren voor een wedstrijd. Veel competities hanteren die regel ook na de zomer, maar in Engeland werd teruggekeerd naar de oude regel.
"Ik dacht vanuit gezond verstand dat we ook dit jaar, en dan alleen dit jaar, een selectie van twintig spelers en vijf wissels zouden hebben. Ik weet niet waarom we het moesten bespreken. Heel Europa doet het", aldus Klopp.
"Ik was echt verrast toen ik hoorde dat de competitie de regel besloot terug te draaien. Het gaat om het welzijn van de spelers en het gaat erom dat de kwaliteit van alle teams gewaarborgd blijft."
Liverpool opent het nieuwe seizoen zaterdag met een thuiswedstrijd tegen Leeds United.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
11 uur geleden