Trainer Keizer wint met Al Jazira openingsduel WK voor clubs
ABU DHABI (ANP) - Voetbaltrainer Marcel Keizer is het WK voor clubs goed begonnen. Zijn club Al Jazira uit Abu Dhabi schakelde in de eerste ronde gemakkelijk AS Pirae, dat afkomstig is van Tahiti, uit. De wedstrijd was de eerste van het WK en eindigde in 4-1. Later stroomt onder meer Champions League-winnaar Chelsea nog in in het toernooi, dat in de Verenigde Arabische Emiraten wordt gehouden.
De ploeg van Keizer leidde bij rust al met 3-0. In de tweede helft werd aan beide kanten nog één keer gescoord.
Keizer is sinds 2019 trainer van Al Jazira, de kampioen van de Verenigde Arabische Emiraten. Keizer begon het seizoen 2018-2019 ook al als coach van de club, maar vertrok halverwege dat seizoen naar Sporting uit Lissabon. Daar werd hij ontslagen. Eerder was Keizer trainer van onder meer Cambuur en Ajax.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
6 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
8 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
8 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
10 uur geleden