Trainer Jansen: zege talenten op Barcelona straalt af op heel AZ
WIJDEWORMER (ANP) - Een gevoel van trots overheerste donderdag op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer. Het oudste jeugdteam van de Alkmaarders won woensdag in de achtste finales van de UEFA Youth League (de Champions League voor de jeugd) met 3-0 van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona. In de kwartfinale wacht over twee weken een ontmoeting met Real Madrid.
"Deze zege straalt af op de hele club", aldus Pascal Jansen, hoofdtrainer van AZ. "De jongens speelden een hele volwassen partij. Dit zijn topduels voor onze jonge mannen. Het is goed dat sommige spelers met AZ al mee kunnen doen in de Keuken Kampioen Divisie. Daar bouwen ze een bepaalde hardheid op en spelen ze tegen volwassen kerels. Daar hebben zij, en wij als club, baat bij."
Kees Smit opende tegen Barcelona kort na rust, met een schot van hele grote afstand, de score. Dat fraaie doelpunt is online inmiddels vaak bekeken. "Smit doet mij een beetje denken aan Marco van Ginkel in zijn jonge jaren, ook qua spelintelligentie", sprak Jansen. "Het is niet voor niets dat hij in de winterstop met ons mee is geweest op trainingskamp. Hij doet het goed en als hij zo doorgaat vergroot hij zijn kansen om bij de A-selectie te komen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
6 uur geleden