Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Jansen: zege talenten op Barcelona straalt af op heel AZ

Trainer Jansen: zege talenten op Barcelona straalt af op heel AZ

WIJDEWORMER (ANP) - Een gevoel van trots overheerste donderdag op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer. Het oudste jeugdteam van de Alkmaarders won woensdag in de achtste finales van de UEFA Youth League (de Champions League voor de jeugd) met 3-0 van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona. In de kwartfinale wacht over twee weken een ontmoeting met Real Madrid.

"Deze zege straalt af op de hele club", aldus Pascal Jansen, hoofdtrainer van AZ. "De jongens speelden een hele volwassen partij. Dit zijn topduels voor onze jonge mannen. Het is goed dat sommige spelers met AZ al mee kunnen doen in de Keuken Kampioen Divisie. Daar bouwen ze een bepaalde hardheid op en spelen ze tegen volwassen kerels. Daar hebben zij, en wij als club, baat bij."

Kees Smit opende tegen Barcelona kort na rust, met een schot van hele grote afstand, de score. Dat fraaie doelpunt is online inmiddels vaak bekeken. "Smit doet mij een beetje denken aan Marco van Ginkel in zijn jonge jaren, ook qua spelintelligentie", sprak Jansen. "Het is niet voor niets dat hij in de winterstop met ons mee is geweest op trainingskamp. Hij doet het goed en als hij zo doorgaat vergroot hij zijn kansen om bij de A-selectie te komen."

Meer uit Voetbal

Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

38 minuten geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

1 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

3 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

13 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

13 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

13 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

13 uur geleden