Trainer Jansen: zege talenten op Barcelona straalt af op heel AZ
WIJDEWORMER (ANP) - Een gevoel van trots overheerste donderdag op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer. Het oudste jeugdteam van de Alkmaarders won woensdag in de achtste finales van de UEFA Youth League (de Champions League voor de jeugd) met 3-0 van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona. In de kwartfinale wacht over twee weken een ontmoeting met Real Madrid.
"Deze zege straalt af op de hele club", aldus Pascal Jansen, hoofdtrainer van AZ. "De jongens speelden een hele volwassen partij. Dit zijn topduels voor onze jonge mannen. Het is goed dat sommige spelers met AZ al mee kunnen doen in de Keuken Kampioen Divisie. Daar bouwen ze een bepaalde hardheid op en spelen ze tegen volwassen kerels. Daar hebben zij, en wij als club, baat bij."
Kees Smit opende tegen Barcelona kort na rust, met een schot van hele grote afstand, de score. Dat fraaie doelpunt is online inmiddels vaak bekeken. "Smit doet mij een beetje denken aan Marco van Ginkel in zijn jonge jaren, ook qua spelintelligentie", sprak Jansen. "Het is niet voor niets dat hij in de winterstop met ons mee is geweest op trainingskamp. Hij doet het goed en als hij zo doorgaat vergroot hij zijn kansen om bij de A-selectie te komen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
18 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geleden