Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

WIJDEWORMER (ANP) - AZ en Feyenoord zijn de komende weken in de titelstrijd in de Eredivisie, vanwege hun drukke speelschema, niet in het nadeel ten opzichte van Ajax en PSV. Dat zei AZ-trainer Pascal Jansen donderdag in zijn vooruitblik op de uitwedstrijd van vrijdag tegen Vitesse.

"Het is nu natuurlijk nog een beetje in de glazen bol kijken, maar de teams waar het om gaat zijn gewend om meerdere wedstrijden te spelen", aldus Jansen, die het de komende twee weken met AZ in de achtste finales van de Conference League opneemt tegen Lazio. Feyenoord treft tegelijkertijd in de achtste finales van de Europa League Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV doen alleen nog mee in de competitie en de KNVB-beker.

AZ heeft na 23 speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en van 2 punten op Ajax. "We willen zo lang mogelijk mee blijven doen om de bovenste plekken", aldus Jansen. "We hebben een tikje opgelopen met de nederlaag van twee weken terug bij Feyenoord. Op basis van de huidige stand kan ik me er iets bij voorstellen dat mensen zeggen dat de titelstrijd tussen Feyenoord en Ajax gaat. Maar het staat dicht bij elkaar. Het is niet dat het gat niet te overbruggen is. Wij praten nu alleen over de eerstkomende wedstrijd."

Niet meer op drie fronten actief

Jansen was, net als Feyenoord, graag nog op drie fronten actief geweest. De Alkmaarders verloren vorige maand in de beker echter van FC Utrecht. Utrecht ging dinsdag vervolgens met 4-1 ten onder tegen de amateurs van Spakenburg. "Dat is het prachtige van het bekertoernooi. Kijk naar Engeland, waar Southampton in de FA Cup van Grimsby Town verliest. Zo hoort het bekertoernooi soms een beetje te zijn, al was ik er met AZ zelf graag nog bij geweest."

Begin januari verspeelde AZ in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse 2 punten: 1-1. "Dat was een taaie wedstrijd. Vitesse is goed georganiseerd", aldus Jansen. "Voor Vitesse is de situatie nu ook wat anders. Het resultaat wordt naarmate het einde van de competitie nadert steeds belangrijker."

Cocu over AZ

Vitesse-trainer Phillip Cocu verwacht een vergelijkbaar duel als in Alkmaar. "AZ heeft een vaste speelwijze, met een goede structuur en kwalitatief goede spelers die het verschil kunnen maken. Waar ze op de ranglijst staan, zegt genoeg over hun constante prestaties. Maar ik verwacht dat we, net als in Alkmaar, weer laten zien dat we het kunnen."

Meer uit Voetbal

Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

3 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

14 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

15 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

16 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

16 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

20 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

20 uur geleden