Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

WIJDEWORMER (ANP) - AZ en Feyenoord zijn de komende weken in de titelstrijd in de Eredivisie, vanwege hun drukke speelschema, niet in het nadeel ten opzichte van Ajax en PSV. Dat zei AZ-trainer Pascal Jansen donderdag in zijn vooruitblik op de uitwedstrijd van vrijdag tegen Vitesse.

"Het is nu natuurlijk nog een beetje in de glazen bol kijken, maar de teams waar het om gaat zijn gewend om meerdere wedstrijden te spelen", aldus Jansen, die het de komende twee weken met AZ in de achtste finales van de Conference League opneemt tegen Lazio. Feyenoord treft tegelijkertijd in de achtste finales van de Europa League Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV doen alleen nog mee in de competitie en de KNVB-beker.

AZ heeft na 23 speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en van 2 punten op Ajax. "We willen zo lang mogelijk mee blijven doen om de bovenste plekken", aldus Jansen. "We hebben een tikje opgelopen met de nederlaag van twee weken terug bij Feyenoord. Op basis van de huidige stand kan ik me er iets bij voorstellen dat mensen zeggen dat de titelstrijd tussen Feyenoord en Ajax gaat. Maar het staat dicht bij elkaar. Het is niet dat het gat niet te overbruggen is. Wij praten nu alleen over de eerstkomende wedstrijd."

Niet meer op drie fronten actief

Jansen was, net als Feyenoord, graag nog op drie fronten actief geweest. De Alkmaarders verloren vorige maand in de beker echter van FC Utrecht. Utrecht ging dinsdag vervolgens met 4-1 ten onder tegen de amateurs van Spakenburg. "Dat is het prachtige van het bekertoernooi. Kijk naar Engeland, waar Southampton in de FA Cup van Grimsby Town verliest. Zo hoort het bekertoernooi soms een beetje te zijn, al was ik er met AZ zelf graag nog bij geweest."

Begin januari verspeelde AZ in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse 2 punten: 1-1. "Dat was een taaie wedstrijd. Vitesse is goed georganiseerd", aldus Jansen. "Voor Vitesse is de situatie nu ook wat anders. Het resultaat wordt naarmate het einde van de competitie nadert steeds belangrijker."

Cocu over AZ

Vitesse-trainer Phillip Cocu verwacht een vergelijkbaar duel als in Alkmaar. "AZ heeft een vaste speelwijze, met een goede structuur en kwalitatief goede spelers die het verschil kunnen maken. Waar ze op de ranglijst staan, zegt genoeg over hun constante prestaties. Maar ik verwacht dat we, net als in Alkmaar, weer laten zien dat we het kunnen."

Meer uit Voetbal

Ook Kluivert haakt af bij Oranje voor duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.

17 minuten geleden
Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

8 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

11 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

11 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

12 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

14 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

14 uur geleden