Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

Trainer Jansen: AZ en Feyenoord gewend aan drukke speelschema

WIJDEWORMER (ANP) - AZ en Feyenoord zijn de komende weken in de titelstrijd in de Eredivisie, vanwege hun drukke speelschema, niet in het nadeel ten opzichte van Ajax en PSV. Dat zei AZ-trainer Pascal Jansen donderdag in zijn vooruitblik op de uitwedstrijd van vrijdag tegen Vitesse.

"Het is nu natuurlijk nog een beetje in de glazen bol kijken, maar de teams waar het om gaat zijn gewend om meerdere wedstrijden te spelen", aldus Jansen, die het de komende twee weken met AZ in de achtste finales van de Conference League opneemt tegen Lazio. Feyenoord treft tegelijkertijd in de achtste finales van de Europa League Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV doen alleen nog mee in de competitie en de KNVB-beker.

AZ heeft na 23 speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en van 2 punten op Ajax. "We willen zo lang mogelijk mee blijven doen om de bovenste plekken", aldus Jansen. "We hebben een tikje opgelopen met de nederlaag van twee weken terug bij Feyenoord. Op basis van de huidige stand kan ik me er iets bij voorstellen dat mensen zeggen dat de titelstrijd tussen Feyenoord en Ajax gaat. Maar het staat dicht bij elkaar. Het is niet dat het gat niet te overbruggen is. Wij praten nu alleen over de eerstkomende wedstrijd."

Niet meer op drie fronten actief

Jansen was, net als Feyenoord, graag nog op drie fronten actief geweest. De Alkmaarders verloren vorige maand in de beker echter van FC Utrecht. Utrecht ging dinsdag vervolgens met 4-1 ten onder tegen de amateurs van Spakenburg. "Dat is het prachtige van het bekertoernooi. Kijk naar Engeland, waar Southampton in de FA Cup van Grimsby Town verliest. Zo hoort het bekertoernooi soms een beetje te zijn, al was ik er met AZ zelf graag nog bij geweest."

Begin januari verspeelde AZ in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse 2 punten: 1-1. "Dat was een taaie wedstrijd. Vitesse is goed georganiseerd", aldus Jansen. "Voor Vitesse is de situatie nu ook wat anders. Het resultaat wordt naarmate het einde van de competitie nadert steeds belangrijker."

Cocu over AZ

Vitesse-trainer Phillip Cocu verwacht een vergelijkbaar duel als in Alkmaar. "AZ heeft een vaste speelwijze, met een goede structuur en kwalitatief goede spelers die het verschil kunnen maken. Waar ze op de ranglijst staan, zegt genoeg over hun constante prestaties. Maar ik verwacht dat we, net als in Alkmaar, weer laten zien dat we het kunnen."

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

14 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

14 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

14 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

15 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

15 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden