Trainer Jans verlengt contract bij FC Utrecht tot zomer van 2026
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans heeft zijn contract bij FC Utrecht verlengd met een jaar. De coach is nu tot de zomer van 2026 verbonden aan de club uit de Domstad. Jans maakte het nieuws dinsdagavond tijdens een bijeenkomst in het supportershome van FC Utrecht bekend. "Ik ben nog niet klaar", zei hij.
FC Utrecht kent onder Jans de beste seizoensstart uit de clubgeschiedenis. Na elf wedstrijden staat de club tweede in de Eredivisie met twee verliespunten meer dan koploper PSV. De club moet de wedstrijd tegen Ajax nog inhalen. Jans boekte met Utrecht afgelopen vrijdag tegen Heracles Almelo zijn 250e overwinning als trainer in de Eredivisie.
Jans vertelde dat hij eerder van plan was de beslissing pas in januari te nemen. Na een goed gesprek met technisch directeur Jordy Zuidam kwam er een tweede gesprek met grootaandeelhouder Frans van Seumeren er ook bij. "Iedereen was zo ongelofelijk positief dat we elkaar de hand hebben geschud", vertelde Jans. "Die beslissing heb ik eigenlijk heel snel genomen. Veel sneller dan gedacht. Dat past ook wel een beetje bij mij als mens. De beste beslissingen in mijn leven heb ik op deze manier genomen. Impulsief en op gevoel. Deze club is aan het bouwen en daar wil ik graag onderdeel van zijn."
Zuidam is ook enthousiast over het langere verblijf van Jans. "Toen we Ron vorig jaar vroegen om in te stappen, koos hij bewust voor een contract voor twee seizoenen. Destijds waren we enorm blij dat hij zijn sabbatical voor ons wilde onderbreken. Sindsdien is er iets bijzonders ontstaan. De prestaties spreken voor zich. Met zijn ervaring en persoonlijkheid weet Ron de organisatie elke dag uit te dagen en het elftal maximaal te laten presteren. Met hem aan boord zetten we een belangrijke stap richting de toekomst."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden