Trainer Jans verlengt contract bij FC Utrecht tot zomer van 2026
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans heeft zijn contract bij FC Utrecht verlengd met een jaar. De coach is nu tot de zomer van 2026 verbonden aan de club uit de Domstad. Jans maakte het nieuws dinsdagavond tijdens een bijeenkomst in het supportershome van FC Utrecht bekend. "Ik ben nog niet klaar", zei hij.
FC Utrecht kent onder Jans de beste seizoensstart uit de clubgeschiedenis. Na elf wedstrijden staat de club tweede in de Eredivisie met twee verliespunten meer dan koploper PSV. De club moet de wedstrijd tegen Ajax nog inhalen. Jans boekte met Utrecht afgelopen vrijdag tegen Heracles Almelo zijn 250e overwinning als trainer in de Eredivisie.
Jans vertelde dat hij eerder van plan was de beslissing pas in januari te nemen. Na een goed gesprek met technisch directeur Jordy Zuidam kwam er een tweede gesprek met grootaandeelhouder Frans van Seumeren er ook bij. "Iedereen was zo ongelofelijk positief dat we elkaar de hand hebben geschud", vertelde Jans. "Die beslissing heb ik eigenlijk heel snel genomen. Veel sneller dan gedacht. Dat past ook wel een beetje bij mij als mens. De beste beslissingen in mijn leven heb ik op deze manier genomen. Impulsief en op gevoel. Deze club is aan het bouwen en daar wil ik graag onderdeel van zijn."
Zuidam is ook enthousiast over het langere verblijf van Jans. "Toen we Ron vorig jaar vroegen om in te stappen, koos hij bewust voor een contract voor twee seizoenen. Destijds waren we enorm blij dat hij zijn sabbatical voor ons wilde onderbreken. Sindsdien is er iets bijzonders ontstaan. De prestaties spreken voor zich. Met zijn ervaring en persoonlijkheid weet Ron de organisatie elke dag uit te dagen en het elftal maximaal te laten presteren. Met hem aan boord zetten we een belangrijke stap richting de toekomst."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
2 uur geleden