Trainer Howe na acht jaar weg bij gedegradeerd Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Aan het lange dienstverband van trainer Eddie Howe bij de Engelse voetbalclub Bournemouth is een einde gekomen. De Engelsman heeft in onderling overleg met de clubleiding besloten te vertrekken, meldt de club. "Bournemouth zit voor altijd in mijn hart", zegt Howe. "Maar ik denk dat het tijd is voor verandering."
Bournemouth, de club van Oranje-international Nathan Aké, degradeerde dit seizoen uit de Premier League. Howe zat bij meer dan 450 wedstrijden van de 'Cherries' als manager op de bank.
De 42-jarige Engelsman speelde zelf het grootste deel van zijn carrière voor Bournemouth en ging daarna als trainer verder bij 'zijn' club. Begin 2011 stapte Howe over naar Burnley, maar hij keerde een jaar later al weer terug bij Bournemouth. Onder leiding van Howe promoveerde de club binnen drie seizoenen van het derde niveau naar de Premier League.
Na vijf jaar kwam onlangs een einde aan het verblijf van Bournemouth op het hoogste niveau. "Eddie is een Bournemouth-legende, hij heeft geholpen om de identiteit en historie van deze club te ontwikkelen", aldus directeur Neill Blake. Aké staat voor een overstap naar Manchester City.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
20 uur geleden