Trainer Heitinga ziet goede en mindere dingen bij winnend Ajax
GRONINGEN (ANP) - Trainer John Heitinga was vooral tevreden over de uitslag van het uitduel van Ajax met FC Groningen (2-3). "Het is goed dat we hebben gewonnen", zei hij. "Maar we hadden wel eerder moeten uitlopen."
Het duel tussen FC Groningen en Ajax werd zondag al na 9 minuten gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe rookbommen op het veld hadden gegooid. Beide ploegen speelden dinsdagmiddag het restant van de wedstrijd uit in een leeg Euroborg.
Ajax begon goed en kwam in de 18e minuut met een benutte strafschop van Dusan Tadic op voorsprong. Vervolgens verzuimde de ploeg ruimer afstand te nemen. "Als we de tweede wel maken, dan lopen we waarschijnlijk weg", zei Heitinga bij ESPN. "Het tempo was goed en we kregen best veel mogelijkheden. Maar die moet je dan wel maken."
Grote kans
Florian Krüger schoot FC Groningen in de slotfase van de eerste helft op gelijke hoogte. "Kudus moet die bal aan Bergwijn geven", zei Heitinga. "En vervolgens reageren we niet goed als Groningen omschakelt. We gaven in de openingsfase van de tweede helft ook een grote kans weg", doelde hij op een misser van Krüger.
Brian Brobbey en Jurriën Timber leken de wedstrijd te beslissen voor Ajax (1-3). "Maar dan geven we weer een doelpunt weg", doelde Heitinga op de 2-3 van Laros Duarte in de 87e minuut. "Ik heb veel goede dingen gezien maar ook een paar mindere. Het afronden van de kansen zit ook in details. De bal net aan iemand anders gunnen of de bezetting voorin. Je hebt de achterlijn heel veel gehaald, maar het rendement was te laag."
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
3 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
5 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
10 uur geleden