Trainer Heitinga tevreden over spel van Ajax tegen Sparta
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga was een tevreden trainer na de winst van Ajax op Sparta Rotterdam (4-0). "Ik vond afgelopen week dat we niet goed druk zetten", zei hij. "Daar hebben we veel op getraind. En ik vond het nu veel beter gaan. Natuurlijk kunnen er nog dingen beter. In de tweede helft waren we alleen maar aan het aanvallen. Dan geven we te veel ruimte weg. Dat kan ons tegen sterkere ploegen opbreken."
Tadic was de uitblinker bij Ajax, met twee doelpunten en een assist op een treffer van Kenneth Taylor. De aanvoerder is weer van grote waarde sinds zijn nieuwe trainer Heitinga hem als spits gebruikt. "Hij kan daar fantastisch spelen", zei de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder. "Dat hebben we ook in de Champions League gezien. Hij is zo slim op die positie. Hij is een absolute leider die de groep meeneemt."
Ajax speelt donderdag de return tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League, na de 0-0 van afgelopen donderdag in Amsterdam. Heitinga verwacht dat hij dan weer over Edson Álvarez kan beschikken. De Mexicaan liet zich tegen Sparta vervangen met een pijnlijke schouder. "Onze medische staf gaat hem onderzoeken", zei Heitinga. "Maar ik reken donderdag weer op hem. We hadden een plan voor onze thuiswedstrijd tegen Union Berlin. Dat hebben we niet goed uitgevoerd. Vanaf maandag gaan we met onze plannen voor de uitwedstrijd aan de slag. "
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
17 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
17 uur geleden