Trainer Heitinga tevreden over spel van Ajax tegen Sparta
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga was een tevreden trainer na de winst van Ajax op Sparta Rotterdam (4-0). "Ik vond afgelopen week dat we niet goed druk zetten", zei hij. "Daar hebben we veel op getraind. En ik vond het nu veel beter gaan. Natuurlijk kunnen er nog dingen beter. In de tweede helft waren we alleen maar aan het aanvallen. Dan geven we te veel ruimte weg. Dat kan ons tegen sterkere ploegen opbreken."
Tadic was de uitblinker bij Ajax, met twee doelpunten en een assist op een treffer van Kenneth Taylor. De aanvoerder is weer van grote waarde sinds zijn nieuwe trainer Heitinga hem als spits gebruikt. "Hij kan daar fantastisch spelen", zei de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder. "Dat hebben we ook in de Champions League gezien. Hij is zo slim op die positie. Hij is een absolute leider die de groep meeneemt."
Ajax speelt donderdag de return tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League, na de 0-0 van afgelopen donderdag in Amsterdam. Heitinga verwacht dat hij dan weer over Edson Álvarez kan beschikken. De Mexicaan liet zich tegen Sparta vervangen met een pijnlijke schouder. "Onze medische staf gaat hem onderzoeken", zei Heitinga. "Maar ik reken donderdag weer op hem. We hadden een plan voor onze thuiswedstrijd tegen Union Berlin. Dat hebben we niet goed uitgevoerd. Vanaf maandag gaan we met onze plannen voor de uitwedstrijd aan de slag. "
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."
8 uur geledenMEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.
11 uur geleden