Trainer Heitinga tevreden over spel van Ajax tegen Sparta
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga was een tevreden trainer na de winst van Ajax op Sparta Rotterdam (4-0). "Ik vond afgelopen week dat we niet goed druk zetten", zei hij. "Daar hebben we veel op getraind. En ik vond het nu veel beter gaan. Natuurlijk kunnen er nog dingen beter. In de tweede helft waren we alleen maar aan het aanvallen. Dan geven we te veel ruimte weg. Dat kan ons tegen sterkere ploegen opbreken."
Tadic was de uitblinker bij Ajax, met twee doelpunten en een assist op een treffer van Kenneth Taylor. De aanvoerder is weer van grote waarde sinds zijn nieuwe trainer Heitinga hem als spits gebruikt. "Hij kan daar fantastisch spelen", zei de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder. "Dat hebben we ook in de Champions League gezien. Hij is zo slim op die positie. Hij is een absolute leider die de groep meeneemt."
Ajax speelt donderdag de return tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League, na de 0-0 van afgelopen donderdag in Amsterdam. Heitinga verwacht dat hij dan weer over Edson Álvarez kan beschikken. De Mexicaan liet zich tegen Sparta vervangen met een pijnlijke schouder. "Onze medische staf gaat hem onderzoeken", zei Heitinga. "Maar ik reken donderdag weer op hem. We hadden een plan voor onze thuiswedstrijd tegen Union Berlin. Dat hebben we niet goed uitgevoerd. Vanaf maandag gaan we met onze plannen voor de uitwedstrijd aan de slag. "
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
50 minuten geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.
3 uur geledenBREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
21 uur geleden