Trainer Heitinga tevreden over spel van Ajax tegen Sparta
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga was een tevreden trainer na de winst van Ajax op Sparta Rotterdam (4-0). "Ik vond afgelopen week dat we niet goed druk zetten", zei hij. "Daar hebben we veel op getraind. En ik vond het nu veel beter gaan. Natuurlijk kunnen er nog dingen beter. In de tweede helft waren we alleen maar aan het aanvallen. Dan geven we te veel ruimte weg. Dat kan ons tegen sterkere ploegen opbreken."
Tadic was de uitblinker bij Ajax, met twee doelpunten en een assist op een treffer van Kenneth Taylor. De aanvoerder is weer van grote waarde sinds zijn nieuwe trainer Heitinga hem als spits gebruikt. "Hij kan daar fantastisch spelen", zei de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder. "Dat hebben we ook in de Champions League gezien. Hij is zo slim op die positie. Hij is een absolute leider die de groep meeneemt."
Ajax speelt donderdag de return tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League, na de 0-0 van afgelopen donderdag in Amsterdam. Heitinga verwacht dat hij dan weer over Edson Álvarez kan beschikken. De Mexicaan liet zich tegen Sparta vervangen met een pijnlijke schouder. "Onze medische staf gaat hem onderzoeken", zei Heitinga. "Maar ik reken donderdag weer op hem. We hadden een plan voor onze thuiswedstrijd tegen Union Berlin. Dat hebben we niet goed uitgevoerd. Vanaf maandag gaan we met onze plannen voor de uitwedstrijd aan de slag. "
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
12 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
1 dag geleden