Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Heitinga geniet vooral in eerste helft van Ajax

Trainer Heitinga geniet vooral in eerste helft van Ajax

HEERENVEEN (ANP) - Trainer John Heitinga zat vooral in de eerste helft met een glimlach op de bank tijdens de uitwedstrijd van Ajax tegen sc Heerenveen in het Abe Lenstra-stadion (2-4). "Ik heb genoten van het baltempo, de vele positiewisselingen en de agressiviteit waarmee we druk zetten", zei hij. "Zo willen we het zien. Zo willen we verder."

Ajax staat in ieder geval voor even op gelijke hoogte met koploper Feyenoord, dat zondagavond FC Volendam ontvangt. "Maar wat er ook gebeurt, wij staan bovenaan als we volgende week zondag van Feyenoord winnen in de ArenA. Want ons doelsaldo is beter", rekende de coach van Ajax.

Ajax heeft alle zeven competitiewedstrijden onder Heitinga gewonnen. "Ik wist dat we in de achtervolging moesten toen ik het overnam", zei de opvolger van de ontslagen trainer Alfred Schreuder. "En we weten al een tijdje dat we in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord aan kop kunnen komen. Dat leeft enorm bij ons."

Fanatiek getraind

Ajax speelt dit seizoen geen Europees voetbal meer, na het verloren tweeluik tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League. De club had daardoor een week de tijd om zich op het duel met Heerenveen voor te bereiden. "Ze hebben enorm gretig getraind", zei Heitinga. "Ze waren zo fanatiek dat we bijna een scheidsrechter, twee grensrechters en een VAR nodig hadden tijdens de partijspelletjes."

Doelman Gerónimo Rulli zag er bij beide treffers van Heerenveen niet goed uit. "Ik moet het nog terugzien", zei Heitinga. "Maar ik vond wel dat we na de 4-1 te nonchalant gingen spelen. Dit was een zege van de hele ploeg. Maar ik wil Steven Bergwijn er wel uitlichten. Hij heeft heel veel kritiek gekregen. Maar hij is ook stoïcijns gebleven. Die 3-0 van hem was echt heel mooi en hij had nog een doelpunt verdiend na een geweldige actie."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

11 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

12 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

12 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

12 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

13 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden