Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Heitinga geniet vooral in eerste helft van Ajax

Trainer Heitinga geniet vooral in eerste helft van Ajax

HEERENVEEN (ANP) - Trainer John Heitinga zat vooral in de eerste helft met een glimlach op de bank tijdens de uitwedstrijd van Ajax tegen sc Heerenveen in het Abe Lenstra-stadion (2-4). "Ik heb genoten van het baltempo, de vele positiewisselingen en de agressiviteit waarmee we druk zetten", zei hij. "Zo willen we het zien. Zo willen we verder."

Ajax staat in ieder geval voor even op gelijke hoogte met koploper Feyenoord, dat zondagavond FC Volendam ontvangt. "Maar wat er ook gebeurt, wij staan bovenaan als we volgende week zondag van Feyenoord winnen in de ArenA. Want ons doelsaldo is beter", rekende de coach van Ajax.

Ajax heeft alle zeven competitiewedstrijden onder Heitinga gewonnen. "Ik wist dat we in de achtervolging moesten toen ik het overnam", zei de opvolger van de ontslagen trainer Alfred Schreuder. "En we weten al een tijdje dat we in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord aan kop kunnen komen. Dat leeft enorm bij ons."

Fanatiek getraind

Ajax speelt dit seizoen geen Europees voetbal meer, na het verloren tweeluik tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League. De club had daardoor een week de tijd om zich op het duel met Heerenveen voor te bereiden. "Ze hebben enorm gretig getraind", zei Heitinga. "Ze waren zo fanatiek dat we bijna een scheidsrechter, twee grensrechters en een VAR nodig hadden tijdens de partijspelletjes."

Doelman Gerónimo Rulli zag er bij beide treffers van Heerenveen niet goed uit. "Ik moet het nog terugzien", zei Heitinga. "Maar ik vond wel dat we na de 4-1 te nonchalant gingen spelen. Dit was een zege van de hele ploeg. Maar ik wil Steven Bergwijn er wel uitlichten. Hij heeft heel veel kritiek gekregen. Maar hij is ook stoïcijns gebleven. Die 3-0 van hem was echt heel mooi en hij had nog een doelpunt verdiend na een geweldige actie."

Meer uit Sport

Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

13 minuten geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

2 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

11 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

20 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

20 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

23 uur geleden