Trainer Heitinga geniet vooral in eerste helft van Ajax
HEERENVEEN (ANP) - Trainer John Heitinga zat vooral in de eerste helft met een glimlach op de bank tijdens de uitwedstrijd van Ajax tegen sc Heerenveen in het Abe Lenstra-stadion (2-4). "Ik heb genoten van het baltempo, de vele positiewisselingen en de agressiviteit waarmee we druk zetten", zei hij. "Zo willen we het zien. Zo willen we verder."
Ajax staat in ieder geval voor even op gelijke hoogte met koploper Feyenoord, dat zondagavond FC Volendam ontvangt. "Maar wat er ook gebeurt, wij staan bovenaan als we volgende week zondag van Feyenoord winnen in de ArenA. Want ons doelsaldo is beter", rekende de coach van Ajax.
Ajax heeft alle zeven competitiewedstrijden onder Heitinga gewonnen. "Ik wist dat we in de achtervolging moesten toen ik het overnam", zei de opvolger van de ontslagen trainer Alfred Schreuder. "En we weten al een tijdje dat we in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord aan kop kunnen komen. Dat leeft enorm bij ons."
Fanatiek getraind
Ajax speelt dit seizoen geen Europees voetbal meer, na het verloren tweeluik tegen 1. FC Union Berlin in de tussenronde van de Europa League. De club had daardoor een week de tijd om zich op het duel met Heerenveen voor te bereiden. "Ze hebben enorm gretig getraind", zei Heitinga. "Ze waren zo fanatiek dat we bijna een scheidsrechter, twee grensrechters en een VAR nodig hadden tijdens de partijspelletjes."
Doelman Gerónimo Rulli zag er bij beide treffers van Heerenveen niet goed uit. "Ik moet het nog terugzien", zei Heitinga. "Maar ik vond wel dat we na de 4-1 te nonchalant gingen spelen. Dit was een zege van de hele ploeg. Maar ik wil Steven Bergwijn er wel uitlichten. Hij heeft heel veel kritiek gekregen. Maar hij is ook stoïcijns gebleven. Die 3-0 van hem was echt heel mooi en hij had nog een doelpunt verdiend na een geweldige actie."
Meer uit Sport
MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
33 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
20 uur geleden