Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga vertrekt bij Ajax. De trainer had nog een contract tot de zomer van 2025 bij de Amsterdammers, maar beide partijen hebben besloten de arbeidsovereenkomst nu al te beëindigen.
Heitinga was sinds 2021 trainer van Jong Ajax. De voormalig international volgde in januari de ontslagen Alfred Schreuder op bij het eerste elftal. Heitinga hoopte op een definitieve aanstelling als hoofdtrainer, maar Ajax koos voor Maurice Steijn. Onder leiding van Heitinga kwam Ajax niet verder dan de derde plaats, waardoor de club komend seizoen is veroordeeld tot deelname aan de Europa League. In de finale van de KNVB-beker verloor Ajax van PSV.
"De clubleiding is hem zeer erkentelijk voor zijn inzet voor de club, hoopt door het ontbinden van de arbeidsovereenkomst dat de trainer zijn carrière elders een passend vervolg kan gaan geven en wenst hem daarbij veel succes", meldt Ajax.
Carrière
De 39-jarige Heitinga doorliep als speler de jeugdopleiding van Ajax en speelde vervolgens zeven seizoenen lang in het eerste. De centrale verdediger voetbalde vervolgens voor Atlético Madrid, Everton, Fulham en Hertha BSC. In 2015 keerde hij terug bij Ajax.
Heitinga speelde 87 interlands voor Oranje. In de verloren WK-finale van 2010 tegen Spanje kreeg hij in de tweede helft van de verlenging een rode kaart.
Steijn, die overkomt van Sparta Rotterdam, werkt komend seizoen bij Ajax met de assistenten Hedwiges Maduro en Saïd Bakkati.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
7 uur geleden