Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar
AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga vertrekt bij Ajax. De trainer had nog een contract tot de zomer van 2025 bij de Amsterdammers, maar beide partijen hebben besloten de arbeidsovereenkomst nu al te beëindigen.
Heitinga was sinds 2021 trainer van Jong Ajax. De voormalig international volgde in januari de ontslagen Alfred Schreuder op bij het eerste elftal. Heitinga hoopte op een definitieve aanstelling als hoofdtrainer, maar Ajax koos voor Maurice Steijn. Onder leiding van Heitinga kwam Ajax niet verder dan de derde plaats, waardoor de club komend seizoen is veroordeeld tot deelname aan de Europa League. In de finale van de KNVB-beker verloor Ajax van PSV.
"De clubleiding is hem zeer erkentelijk voor zijn inzet voor de club, hoopt door het ontbinden van de arbeidsovereenkomst dat de trainer zijn carrière elders een passend vervolg kan gaan geven en wenst hem daarbij veel succes", meldt Ajax.
Carrière
De 39-jarige Heitinga doorliep als speler de jeugdopleiding van Ajax en speelde vervolgens zeven seizoenen lang in het eerste. De centrale verdediger voetbalde vervolgens voor Atlético Madrid, Everton, Fulham en Hertha BSC. In 2015 keerde hij terug bij Ajax.
Heitinga speelde 87 interlands voor Oranje. In de verloren WK-finale van 2010 tegen Spanje kreeg hij in de tweede helft van de verlenging een rode kaart.
Steijn, die overkomt van Sparta Rotterdam, werkt komend seizoen bij Ajax met de assistenten Hedwiges Maduro en Saïd Bakkati.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
25 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
25 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
3 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
15 uur geleden