Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar

Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar

AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga vertrekt bij Ajax. De trainer had nog een contract tot de zomer van 2025 bij de Amsterdammers, maar beide partijen hebben besloten de arbeidsovereenkomst nu al te beëindigen.

Heitinga was sinds 2021 trainer van Jong Ajax. De voormalig international volgde in januari de ontslagen Alfred Schreuder op bij het eerste elftal. Heitinga hoopte op een definitieve aanstelling als hoofdtrainer, maar Ajax koos voor Maurice Steijn. Onder leiding van Heitinga kwam Ajax niet verder dan de derde plaats, waardoor de club komend seizoen is veroordeeld tot deelname aan de Europa League. In de finale van de KNVB-beker verloor Ajax van PSV.

"De clubleiding is hem zeer erkentelijk voor zijn inzet voor de club, hoopt door het ontbinden van de arbeidsovereenkomst dat de trainer zijn carrière elders een passend vervolg kan gaan geven en wenst hem daarbij veel succes", meldt Ajax.

Carrière

De 39-jarige Heitinga doorliep als speler de jeugdopleiding van Ajax en speelde vervolgens zeven seizoenen lang in het eerste. De centrale verdediger voetbalde vervolgens voor Atlético Madrid, Everton, Fulham en Hertha BSC. In 2015 keerde hij terug bij Ajax.

Heitinga speelde 87 interlands voor Oranje. In de verloren WK-finale van 2010 tegen Spanje kreeg hij in de tweede helft van de verlenging een rode kaart.

Steijn, die overkomt van Sparta Rotterdam, werkt komend seizoen bij Ajax met de assistenten Hedwiges Maduro en Saïd Bakkati.

Meer uit Voetbal

EK voetbal in Zwitserland telt na groepsfase al bezoekersrecord

NYON (ANP/DPA) - Het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland heeft na de groepsfase al een bezoekersrecord gevestigd. De Europese voetbalbond UEFA telde meer dan 460.000 toeschouwers in de 24 gespeelde wedstrijden en zoveel waren er niet eerder op een EK.

3 uur geleden
FC Barcelona neemt aanvaller Bardghji over van Kopenhagen

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.

10 uur geleden
PSV zonder Bakayoko en De Jong op trainingskamp naar Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.

12 uur geleden
WK-titel betekent voor Maresca net zoveel als Champions League

EAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.

15 uur geleden
Jonker vond verlies tegen Engeland pijnlijker dan tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).

19 uur geleden
Van de Donk ziet Oranjevrouwen fitheid tekortkomen

BASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."

22 uur geleden
Vertrekkende Jonker erkent dat Oranje geen wereldtop meer is

BASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.

22 uur geleden