Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar

Trainer Heitinga en Ajax per direct uit elkaar

AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga vertrekt bij Ajax. De trainer had nog een contract tot de zomer van 2025 bij de Amsterdammers, maar beide partijen hebben besloten de arbeidsovereenkomst nu al te beëindigen.

Heitinga was sinds 2021 trainer van Jong Ajax. De voormalig international volgde in januari de ontslagen Alfred Schreuder op bij het eerste elftal. Heitinga hoopte op een definitieve aanstelling als hoofdtrainer, maar Ajax koos voor Maurice Steijn. Onder leiding van Heitinga kwam Ajax niet verder dan de derde plaats, waardoor de club komend seizoen is veroordeeld tot deelname aan de Europa League. In de finale van de KNVB-beker verloor Ajax van PSV.

"De clubleiding is hem zeer erkentelijk voor zijn inzet voor de club, hoopt door het ontbinden van de arbeidsovereenkomst dat de trainer zijn carrière elders een passend vervolg kan gaan geven en wenst hem daarbij veel succes", meldt Ajax.

Carrière

De 39-jarige Heitinga doorliep als speler de jeugdopleiding van Ajax en speelde vervolgens zeven seizoenen lang in het eerste. De centrale verdediger voetbalde vervolgens voor Atlético Madrid, Everton, Fulham en Hertha BSC. In 2015 keerde hij terug bij Ajax.

Heitinga speelde 87 interlands voor Oranje. In de verloren WK-finale van 2010 tegen Spanje kreeg hij in de tweede helft van de verlenging een rode kaart.

Steijn, die overkomt van Sparta Rotterdam, werkt komend seizoen bij Ajax met de assistenten Hedwiges Maduro en Saïd Bakkati.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

3 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

7 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

14 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

16 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

16 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

17 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

17 uur geleden