Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af

Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft afscheid genomen van trainer René Hake. De tegenvallende resultaten van de afgelopen weken zijn voor de clubleiding reden om te breken met Hake, wiens contract aan het einde van dit seizoen zou aflopen. Assistent-trainer Rick Kruys maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer.

Hake (50) werkte sinds 2019 in de Domstad, in eerste instantie als trainer van Jong FC Utrecht. Na het vertrek van John van den Brom naar de Belgische club Racing Genk, in november 2020, schoof hij door naar de hoofdmacht. Eerst op interim-basis, maar op de laatste dag van 2020 kreeg Hake een vaste aanstelling voor 1,5 jaar.

FC Utrecht staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Zondag verloor de ploeg van Hake in de eigen Galgenwaard met 3-1 van FC Groningen. Een deel van de Utrechtse aanhang riep om het vertrek van Hake. De Drent, die eerder werkte bij onder meer FC Emmen, FC Twente en SC Cambuur, uitte na afloop zijn onvrede over het feit dat de clubleiding hem nog altijd geen duidelijkheid had gegeven over volgend seizoen. "Het zou kunnen dat ze afscheid willen nemen, maar misschien wil ik dat ook wel", zei Hake.

Breuk

Twee dagen later kwam het tot een breuk. "De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben", aldus technisch directeur Jordy Zuidam. "We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest."

Hake had er naar eigen zeggen vertrouwen in dat hij de negatieve reeks nog kon ombuigen. "Uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent", aldus de trainer. "Ik weet dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan."

Vorig seizoen bereikte FC Utrecht als nummer 6 van de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal. In de finale verloor het elftal van Hake van Feyenoord. De 36-jarige Kruys, oud-speler van de club en in het bezit van het hoogste trainersdiploma, heeft in de resterende zeven competitiewedstrijden de leiding. "Onder Rick Kruys focust het eerste elftal zich volledig op het behalen van de doelstelling, in de top 6 eindigen, en de play-offs om Europees voetbal", aldus Zuidam.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

3 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

8 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

8 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

8 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

11 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

11 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

12 uur geleden