Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft afscheid genomen van trainer René Hake. De tegenvallende resultaten van de afgelopen weken zijn voor de clubleiding reden om te breken met Hake, wiens contract aan het einde van dit seizoen zou aflopen. Assistent-trainer Rick Kruys maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer.
Hake (50) werkte sinds 2019 in de Domstad, in eerste instantie als trainer van Jong FC Utrecht. Na het vertrek van John van den Brom naar de Belgische club Racing Genk, in november 2020, schoof hij door naar de hoofdmacht. Eerst op interim-basis, maar op de laatste dag van 2020 kreeg Hake een vaste aanstelling voor 1,5 jaar.
FC Utrecht staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Zondag verloor de ploeg van Hake in de eigen Galgenwaard met 3-1 van FC Groningen. Een deel van de Utrechtse aanhang riep om het vertrek van Hake. De Drent, die eerder werkte bij onder meer FC Emmen, FC Twente en SC Cambuur, uitte na afloop zijn onvrede over het feit dat de clubleiding hem nog altijd geen duidelijkheid had gegeven over volgend seizoen. "Het zou kunnen dat ze afscheid willen nemen, maar misschien wil ik dat ook wel", zei Hake.
Breuk
Twee dagen later kwam het tot een breuk. "De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben", aldus technisch directeur Jordy Zuidam. "We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest."
Hake had er naar eigen zeggen vertrouwen in dat hij de negatieve reeks nog kon ombuigen. "Uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent", aldus de trainer. "Ik weet dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan."
Vorig seizoen bereikte FC Utrecht als nummer 6 van de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal. In de finale verloor het elftal van Hake van Feyenoord. De 36-jarige Kruys, oud-speler van de club en in het bezit van het hoogste trainersdiploma, heeft in de resterende zeven competitiewedstrijden de leiding. "Onder Rick Kruys focust het eerste elftal zich volledig op het behalen van de doelstelling, in de top 6 eindigen, en de play-offs om Europees voetbal", aldus Zuidam.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
34 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
9 uur geleden