Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af

Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft afscheid genomen van trainer René Hake. De tegenvallende resultaten van de afgelopen weken zijn voor de clubleiding reden om te breken met Hake, wiens contract aan het einde van dit seizoen zou aflopen. Assistent-trainer Rick Kruys maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer.

Hake (50) werkte sinds 2019 in de Domstad, in eerste instantie als trainer van Jong FC Utrecht. Na het vertrek van John van den Brom naar de Belgische club Racing Genk, in november 2020, schoof hij door naar de hoofdmacht. Eerst op interim-basis, maar op de laatste dag van 2020 kreeg Hake een vaste aanstelling voor 1,5 jaar.

FC Utrecht staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Zondag verloor de ploeg van Hake in de eigen Galgenwaard met 3-1 van FC Groningen. Een deel van de Utrechtse aanhang riep om het vertrek van Hake. De Drent, die eerder werkte bij onder meer FC Emmen, FC Twente en SC Cambuur, uitte na afloop zijn onvrede over het feit dat de clubleiding hem nog altijd geen duidelijkheid had gegeven over volgend seizoen. "Het zou kunnen dat ze afscheid willen nemen, maar misschien wil ik dat ook wel", zei Hake.

Breuk

Twee dagen later kwam het tot een breuk. "De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben", aldus technisch directeur Jordy Zuidam. "We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest."

Hake had er naar eigen zeggen vertrouwen in dat hij de negatieve reeks nog kon ombuigen. "Uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent", aldus de trainer. "Ik weet dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan."

Vorig seizoen bereikte FC Utrecht als nummer 6 van de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal. In de finale verloor het elftal van Hake van Feyenoord. De 36-jarige Kruys, oud-speler van de club en in het bezit van het hoogste trainersdiploma, heeft in de resterende zeven competitiewedstrijden de leiding. "Onder Rick Kruys focust het eerste elftal zich volledig op het behalen van de doelstelling, in de top 6 eindigen, en de play-offs om Europees voetbal", aldus Zuidam.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

8 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

9 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

10 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

11 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

12 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

17 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

22 uur geleden