Trainer Hake weg bij FC Utrecht, Kruys maakt seizoen af
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft afscheid genomen van trainer René Hake. De tegenvallende resultaten van de afgelopen weken zijn voor de clubleiding reden om te breken met Hake, wiens contract aan het einde van dit seizoen zou aflopen. Assistent-trainer Rick Kruys maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer.
Hake (50) werkte sinds 2019 in de Domstad, in eerste instantie als trainer van Jong FC Utrecht. Na het vertrek van John van den Brom naar de Belgische club Racing Genk, in november 2020, schoof hij door naar de hoofdmacht. Eerst op interim-basis, maar op de laatste dag van 2020 kreeg Hake een vaste aanstelling voor 1,5 jaar.
FC Utrecht staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Zondag verloor de ploeg van Hake in de eigen Galgenwaard met 3-1 van FC Groningen. Een deel van de Utrechtse aanhang riep om het vertrek van Hake. De Drent, die eerder werkte bij onder meer FC Emmen, FC Twente en SC Cambuur, uitte na afloop zijn onvrede over het feit dat de clubleiding hem nog altijd geen duidelijkheid had gegeven over volgend seizoen. "Het zou kunnen dat ze afscheid willen nemen, maar misschien wil ik dat ook wel", zei Hake.
Breuk
Twee dagen later kwam het tot een breuk. "De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben", aldus technisch directeur Jordy Zuidam. "We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest."
Hake had er naar eigen zeggen vertrouwen in dat hij de negatieve reeks nog kon ombuigen. "Uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent", aldus de trainer. "Ik weet dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan."
Vorig seizoen bereikte FC Utrecht als nummer 6 van de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal. In de finale verloor het elftal van Hake van Feyenoord. De 36-jarige Kruys, oud-speler van de club en in het bezit van het hoogste trainersdiploma, heeft in de resterende zeven competitiewedstrijden de leiding. "Onder Rick Kruys focust het eerste elftal zich volledig op het behalen van de doelstelling, in de top 6 eindigen, en de play-offs om Europees voetbal", aldus Zuidam.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
12 uur geleden