Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Guardiola weet dat Champions League succes City bepaalt

Trainer Guardiola weet dat Champions League succes City bepaalt

MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola, de trainer van Manchester City, heeft geaccepteerd dat zijn succes bij de Engelse topclub wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. City heeft het prestigieuze clubtoernooi nog nooit weten te winnen.

"Toen ik hier voor de eerste keer zat, vroegen de media al aan me: 'Ben je hier om de Champions League te winnen?' Ik zei: 'Wat? Als je manager van Real Madrid bent, dan had ik dat misschien begrepen'. Maar ik accepteer het hier nu ook. Het gaat niet veranderen", zei Guardiola in aanloop naar de tweede wedstrijd tegen RB Leipzig.

Guardiola reageerde bevestigend op de vraag of zijn succes wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. "Ja. Maar dat houdt niet in dat ik het ermee eens ben. Maar, absoluut, we worden afgerekend op die competitie."

Zege

Manchester City speelde vorige maand met 1-1 gelijk tegen RB Leipzig. Een zege volstaat dus voor een plek bij de laatste acht van de Champions League. Ook tijdens de afgelopen vijf edities haalde City minimaal de kwartfinales.

"We zijn er ieder jaar dichtbij geweest. We hebben de kwartfinales gehaald, de halve finales en de finale. We hebben alleen het laatste stukje niet voltooid, maar dat gaan we opnieuw proberen", aldus Kevin de Bruyne, die zich weinig aantrekt van de kritiek over de droogte van City in Europa. "Als je gehoor geeft aan de kritiek, dan gaat het je irriteren. Ik weet dat we het toernooi nog niet hebben gewonnen, maar we hebben het wel heel goed gedaan."

Hoge intensiteit

De Bruyne voorspelt tegen de Duitsers een wedstrijd "op hoge intensiteit". "Ik verwacht een wedstrijd met veel energie, die lastig zal zijn. Leipzig legt altijd veel intensiteit in de wedstrijden. Ik ben me ervan bewust dat er morgen veel valkuilen liggen", aldus de Belg.

City - RB Leipzig begint dinsdagavond om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

37 minuten geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

11 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

12 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

15 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

16 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

16 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

17 uur geleden