Trainer Guardiola weet dat Champions League succes City bepaalt
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola, de trainer van Manchester City, heeft geaccepteerd dat zijn succes bij de Engelse topclub wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. City heeft het prestigieuze clubtoernooi nog nooit weten te winnen.
"Toen ik hier voor de eerste keer zat, vroegen de media al aan me: 'Ben je hier om de Champions League te winnen?' Ik zei: 'Wat? Als je manager van Real Madrid bent, dan had ik dat misschien begrepen'. Maar ik accepteer het hier nu ook. Het gaat niet veranderen", zei Guardiola in aanloop naar de tweede wedstrijd tegen RB Leipzig.
Guardiola reageerde bevestigend op de vraag of zijn succes wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. "Ja. Maar dat houdt niet in dat ik het ermee eens ben. Maar, absoluut, we worden afgerekend op die competitie."
Zege
Manchester City speelde vorige maand met 1-1 gelijk tegen RB Leipzig. Een zege volstaat dus voor een plek bij de laatste acht van de Champions League. Ook tijdens de afgelopen vijf edities haalde City minimaal de kwartfinales.
"We zijn er ieder jaar dichtbij geweest. We hebben de kwartfinales gehaald, de halve finales en de finale. We hebben alleen het laatste stukje niet voltooid, maar dat gaan we opnieuw proberen", aldus Kevin de Bruyne, die zich weinig aantrekt van de kritiek over de droogte van City in Europa. "Als je gehoor geeft aan de kritiek, dan gaat het je irriteren. Ik weet dat we het toernooi nog niet hebben gewonnen, maar we hebben het wel heel goed gedaan."
Hoge intensiteit
De Bruyne voorspelt tegen de Duitsers een wedstrijd "op hoge intensiteit". "Ik verwacht een wedstrijd met veel energie, die lastig zal zijn. Leipzig legt altijd veel intensiteit in de wedstrijden. Ik ben me ervan bewust dat er morgen veel valkuilen liggen", aldus de Belg.
City - RB Leipzig begint dinsdagavond om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Serviƫ.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
1 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israƫlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
13 uur geleden