Trainer Guardiola weet dat Champions League succes City bepaalt
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola, de trainer van Manchester City, heeft geaccepteerd dat zijn succes bij de Engelse topclub wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. City heeft het prestigieuze clubtoernooi nog nooit weten te winnen.
"Toen ik hier voor de eerste keer zat, vroegen de media al aan me: 'Ben je hier om de Champions League te winnen?' Ik zei: 'Wat? Als je manager van Real Madrid bent, dan had ik dat misschien begrepen'. Maar ik accepteer het hier nu ook. Het gaat niet veranderen", zei Guardiola in aanloop naar de tweede wedstrijd tegen RB Leipzig.
Guardiola reageerde bevestigend op de vraag of zijn succes wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. "Ja. Maar dat houdt niet in dat ik het ermee eens ben. Maar, absoluut, we worden afgerekend op die competitie."
Zege
Manchester City speelde vorige maand met 1-1 gelijk tegen RB Leipzig. Een zege volstaat dus voor een plek bij de laatste acht van de Champions League. Ook tijdens de afgelopen vijf edities haalde City minimaal de kwartfinales.
"We zijn er ieder jaar dichtbij geweest. We hebben de kwartfinales gehaald, de halve finales en de finale. We hebben alleen het laatste stukje niet voltooid, maar dat gaan we opnieuw proberen", aldus Kevin de Bruyne, die zich weinig aantrekt van de kritiek over de droogte van City in Europa. "Als je gehoor geeft aan de kritiek, dan gaat het je irriteren. Ik weet dat we het toernooi nog niet hebben gewonnen, maar we hebben het wel heel goed gedaan."
Hoge intensiteit
De Bruyne voorspelt tegen de Duitsers een wedstrijd "op hoge intensiteit". "Ik verwacht een wedstrijd met veel energie, die lastig zal zijn. Leipzig legt altijd veel intensiteit in de wedstrijden. Ik ben me ervan bewust dat er morgen veel valkuilen liggen", aldus de Belg.
City - RB Leipzig begint dinsdagavond om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
2 uur geleden