Trainer Guardiola weet dat Champions League succes City bepaalt
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola, de trainer van Manchester City, heeft geaccepteerd dat zijn succes bij de Engelse topclub wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. City heeft het prestigieuze clubtoernooi nog nooit weten te winnen.
"Toen ik hier voor de eerste keer zat, vroegen de media al aan me: 'Ben je hier om de Champions League te winnen?' Ik zei: 'Wat? Als je manager van Real Madrid bent, dan had ik dat misschien begrepen'. Maar ik accepteer het hier nu ook. Het gaat niet veranderen", zei Guardiola in aanloop naar de tweede wedstrijd tegen RB Leipzig.
Guardiola reageerde bevestigend op de vraag of zijn succes wordt bepaald door de prestaties in de Champions League. "Ja. Maar dat houdt niet in dat ik het ermee eens ben. Maar, absoluut, we worden afgerekend op die competitie."
Zege
Manchester City speelde vorige maand met 1-1 gelijk tegen RB Leipzig. Een zege volstaat dus voor een plek bij de laatste acht van de Champions League. Ook tijdens de afgelopen vijf edities haalde City minimaal de kwartfinales.
"We zijn er ieder jaar dichtbij geweest. We hebben de kwartfinales gehaald, de halve finales en de finale. We hebben alleen het laatste stukje niet voltooid, maar dat gaan we opnieuw proberen", aldus Kevin de Bruyne, die zich weinig aantrekt van de kritiek over de droogte van City in Europa. "Als je gehoor geeft aan de kritiek, dan gaat het je irriteren. Ik weet dat we het toernooi nog niet hebben gewonnen, maar we hebben het wel heel goed gedaan."
Hoge intensiteit
De Bruyne voorspelt tegen de Duitsers een wedstrijd "op hoge intensiteit". "Ik verwacht een wedstrijd met veel energie, die lastig zal zijn. Leipzig legt altijd veel intensiteit in de wedstrijden. Ik ben me ervan bewust dat er morgen veel valkuilen liggen", aldus de Belg.
City - RB Leipzig begint dinsdagavond om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
10 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden