Trainer Guardiola verwacht dat City 'stap voor stap' terugkomt
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola verwacht dat Manchester City weer uit het sportieve dal komt waarin de Engelse grootmacht zit. Dat zei de trainer in aanloop naar het duel met Feyenoord in de Champions League. City heeft vijf duels op rij verloren. Zondag was Tottenham Hotspur met liefst 4-0 te sterk, in Manchester.
"Ik heb het gevoel dat we dit seizoen nog heel mooie dingen zullen presteren", zei Guardiola op een persconferentie. "En stap voor stap komen we terug. Ook dit gaat voorbij. Zo is het leven. Als je denkt dat het perfect is, heb je het mis. Morgen gaat het regenen. Dus, zo is het leven. Ik geef niet op en ik heb het gevoel dat we er zullen staan. Ik eis betrokkenheid van de spelers."
City won in 2023 de Champions League en werd vorig seizoen opnieuw landskampioen. Dit seizoen bedraagt de achterstand op Liverpool al 8 punten en in de Champions League presteert de ploeg van Guardiola ook nog niet zo overtuigend als de afgelopen jaren. "Je verdedigt een erfenis, een succes dat zo moeilijk te hanteren is", aldus de trainer.
"Ik wil dat de spelers op bepaalde vlakken meer gefocust zijn. Wat moeten we doen? Ik maak me niet druk. Het is gewoon een kwestie van ons in een korte tijd te concentreren en de volgende wedstrijden te winnen."
Manchester City - Feyenoord begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden