Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo

Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo

SOUTHAMPTON (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City vindt dat Erling Haaland inmiddels vergeleken mag worden met Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. De nu 35-jarige Argentijn en 38-jarige Portugees domineerden bijna twintig jaar het Europese voetbal en schreven met hun doelpunten en gewonnen prijzen tal van records op hun naam. Volgens Guardiola is Haaland op weg om hetzelfde te doen.

"We hebben twee geweldige decennia gehad met Messi en Cristiano, maar hij zit nu ook echt op hun niveau", zei de Spaanse trainer over zijn Noorse doelpuntenmachine. "De druk die op Erling ligt, is vergelijkbaar met de druk die Messi en Cristiano hadden. Maar hij blijft maar scoren. Zijn statistieken op deze leeftijd zijn echt ongelooflijk. Erling is pas 22 jaar en hij doet nu heel opmerkelijke dingen in de zwaarste competitie ter wereld. Ik heb in andere competities gewerkt, dus ik weet dat dit zo is."

Haaland scoorde zaterdag weer twee keer voor Manchester City in de met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Southampton, onder meer met een halve omhaal. "Het is niet makkelijk om de bal zo uit de lucht te halen", aldus Guardiola. "Je kan je bijna niet indenken dat hij met zijn lengte hiertoe in staat is. Het was een buitengewone goal."

Na 27 duels in de Engelse competitie staat de teller van de Noorse spits al op 30 doelpunten. Haaland is nog vier treffers verwijderd van het record van Alan Shearer en Andy Cole, die beiden een keer 34 doelpunten maakten in één seizoen in de Premier League. In totaal maakte Haaland al 44 doelpunten in zijn eerste jaar bij Manchester City. Hij kwam afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

4 minuten geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

50 minuten geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

3 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

3 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

4 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

5 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

5 uur geleden