Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo

Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo

SOUTHAMPTON (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City vindt dat Erling Haaland inmiddels vergeleken mag worden met Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. De nu 35-jarige Argentijn en 38-jarige Portugees domineerden bijna twintig jaar het Europese voetbal en schreven met hun doelpunten en gewonnen prijzen tal van records op hun naam. Volgens Guardiola is Haaland op weg om hetzelfde te doen.

"We hebben twee geweldige decennia gehad met Messi en Cristiano, maar hij zit nu ook echt op hun niveau", zei de Spaanse trainer over zijn Noorse doelpuntenmachine. "De druk die op Erling ligt, is vergelijkbaar met de druk die Messi en Cristiano hadden. Maar hij blijft maar scoren. Zijn statistieken op deze leeftijd zijn echt ongelooflijk. Erling is pas 22 jaar en hij doet nu heel opmerkelijke dingen in de zwaarste competitie ter wereld. Ik heb in andere competities gewerkt, dus ik weet dat dit zo is."

Haaland scoorde zaterdag weer twee keer voor Manchester City in de met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Southampton, onder meer met een halve omhaal. "Het is niet makkelijk om de bal zo uit de lucht te halen", aldus Guardiola. "Je kan je bijna niet indenken dat hij met zijn lengte hiertoe in staat is. Het was een buitengewone goal."

Na 27 duels in de Engelse competitie staat de teller van de Noorse spits al op 30 doelpunten. Haaland is nog vier treffers verwijderd van het record van Alan Shearer en Andy Cole, die beiden een keer 34 doelpunten maakten in één seizoen in de Premier League. In totaal maakte Haaland al 44 doelpunten in zijn eerste jaar bij Manchester City. Hij kwam afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

14 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

14 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

16 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

17 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

17 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

18 uur geleden