Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo
SOUTHAMPTON (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City vindt dat Erling Haaland inmiddels vergeleken mag worden met Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. De nu 35-jarige Argentijn en 38-jarige Portugees domineerden bijna twintig jaar het Europese voetbal en schreven met hun doelpunten en gewonnen prijzen tal van records op hun naam. Volgens Guardiola is Haaland op weg om hetzelfde te doen.
"We hebben twee geweldige decennia gehad met Messi en Cristiano, maar hij zit nu ook echt op hun niveau", zei de Spaanse trainer over zijn Noorse doelpuntenmachine. "De druk die op Erling ligt, is vergelijkbaar met de druk die Messi en Cristiano hadden. Maar hij blijft maar scoren. Zijn statistieken op deze leeftijd zijn echt ongelooflijk. Erling is pas 22 jaar en hij doet nu heel opmerkelijke dingen in de zwaarste competitie ter wereld. Ik heb in andere competities gewerkt, dus ik weet dat dit zo is."
Haaland scoorde zaterdag weer twee keer voor Manchester City in de met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Southampton, onder meer met een halve omhaal. "Het is niet makkelijk om de bal zo uit de lucht te halen", aldus Guardiola. "Je kan je bijna niet indenken dat hij met zijn lengte hiertoe in staat is. Het was een buitengewone goal."
Na 27 duels in de Engelse competitie staat de teller van de Noorse spits al op 30 doelpunten. Haaland is nog vier treffers verwijderd van het record van Alan Shearer en Andy Cole, die beiden een keer 34 doelpunten maakten in één seizoen in de Premier League. In totaal maakte Haaland al 44 doelpunten in zijn eerste jaar bij Manchester City. Hij kwam afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
5 uur geleden