Trainer Guardiola vergelijkt Haaland met Messi en Ronaldo
SOUTHAMPTON (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City vindt dat Erling Haaland inmiddels vergeleken mag worden met Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. De nu 35-jarige Argentijn en 38-jarige Portugees domineerden bijna twintig jaar het Europese voetbal en schreven met hun doelpunten en gewonnen prijzen tal van records op hun naam. Volgens Guardiola is Haaland op weg om hetzelfde te doen.
"We hebben twee geweldige decennia gehad met Messi en Cristiano, maar hij zit nu ook echt op hun niveau", zei de Spaanse trainer over zijn Noorse doelpuntenmachine. "De druk die op Erling ligt, is vergelijkbaar met de druk die Messi en Cristiano hadden. Maar hij blijft maar scoren. Zijn statistieken op deze leeftijd zijn echt ongelooflijk. Erling is pas 22 jaar en hij doet nu heel opmerkelijke dingen in de zwaarste competitie ter wereld. Ik heb in andere competities gewerkt, dus ik weet dat dit zo is."
Haaland scoorde zaterdag weer twee keer voor Manchester City in de met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Southampton, onder meer met een halve omhaal. "Het is niet makkelijk om de bal zo uit de lucht te halen", aldus Guardiola. "Je kan je bijna niet indenken dat hij met zijn lengte hiertoe in staat is. Het was een buitengewone goal."
Na 27 duels in de Engelse competitie staat de teller van de Noorse spits al op 30 doelpunten. Haaland is nog vier treffers verwijderd van het record van Alan Shearer en Andy Cole, die beiden een keer 34 doelpunten maakten in één seizoen in de Premier League. In totaal maakte Haaland al 44 doelpunten in zijn eerste jaar bij Manchester City. Hij kwam afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
47 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
21 uur geleden