Trainer Guardiola van City is op zijn hoede voor Brugge
BRUGGE (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City is op zijn hoede voor Club Brugge. "We spelen tegen een fysieke ploeg, met veel kwaliteit in de aanval", blikte de Spaanse coach vooruit op het uitduel van zijn ploeg van dinsdagavond in de Champions League.
"Club Brugge is de beste ploeg van België", zei Guardiola. "Het Belgische voetbal heeft de laatste tien jaar veel grote spelers voortgebracht. Dat zie je aan hun nationaal elftal. Club Brugge is een ploeg met agressieve middenvelders en verdedigers. Dat wisten we al voor de loting. We begrepen toen al dat dit een zware tegenstander zou worden."
City heeft 3 punten overgehouden aan de eerste twee groepsduels. Club Brugge heeft net als Paris-Saint Germain 4 punten. City neemt geen enkel risico in aanloop naar het duel in Brugge. De Braziliaanse internationals Ederson en Gabriel Jesus vlogen afgelopen week na hun interlandverplichtingen in Zuid-Amerika rechtstreeks naar België om de quarantaineplicht in Groot-Brittannië te omzeilen. Voor de geblesseerde John Stones en Ferran Torres komt het duel in België te vroeg.
Kevin De Bruyne keert met City even terug in België. "Hij speelt beter en beter na enkele blessures", zei Guardiola. "Kevin is iemand die absoluut topfit moet zijn om het beste van zichzelf te kunnen laten zien."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
4 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
7 uur geleden