Trainer Guardiola van City is op zijn hoede voor Brugge
BRUGGE (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City is op zijn hoede voor Club Brugge. "We spelen tegen een fysieke ploeg, met veel kwaliteit in de aanval", blikte de Spaanse coach vooruit op het uitduel van zijn ploeg van dinsdagavond in de Champions League.
"Club Brugge is de beste ploeg van België", zei Guardiola. "Het Belgische voetbal heeft de laatste tien jaar veel grote spelers voortgebracht. Dat zie je aan hun nationaal elftal. Club Brugge is een ploeg met agressieve middenvelders en verdedigers. Dat wisten we al voor de loting. We begrepen toen al dat dit een zware tegenstander zou worden."
City heeft 3 punten overgehouden aan de eerste twee groepsduels. Club Brugge heeft net als Paris-Saint Germain 4 punten. City neemt geen enkel risico in aanloop naar het duel in Brugge. De Braziliaanse internationals Ederson en Gabriel Jesus vlogen afgelopen week na hun interlandverplichtingen in Zuid-Amerika rechtstreeks naar België om de quarantaineplicht in Groot-Brittannië te omzeilen. Voor de geblesseerde John Stones en Ferran Torres komt het duel in België te vroeg.
Kevin De Bruyne keert met City even terug in België. "Hij speelt beter en beter na enkele blessures", zei Guardiola. "Kevin is iemand die absoluut topfit moet zijn om het beste van zichzelf te kunnen laten zien."
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
45 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden