Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft zich na de overwinning van Manchester City op Arsenal (3-0) nogmaals nadrukkelijk uitgesproken tegen racisme. Het duel stond, bij de hervatting van het seizoen in de Premier League, mede in het teken van anti-discriminatie protesten.
"Ik schaam mij voor wat witte mensen zwarte mensen hebben aangedaan", aldus de Spanjaard. "Hoe kun je denken dat je beter bent dan iemand anders vanwege je huidskleur?"
Voor de wedstrijd knielden alle spelers, inclusief de scheidsrechters, als steunbetuiging aan de antiracisme-beweging. Op de achterkant van de shirts stond de slogan 'Black Lives Matter', waar normaal de namen van de spelers te lezen zijn. Dit gebeurt bij alle wedstrijden in de Premier League.
Berichten sturen
Guardiola: "We kunnen eigenlijk niet genoeg berichten de wereld in blijven sturen over wat wij deze fantastische mensen door de eeuwen heen hebben aangedaan. Maar het mag niet bij gebaren blijven, we moeten dingen concreet veranderen. Dat gebeurt niet in een paar dagen. Maar als we allemaal ons best doen, gaat het wel gebeuren."
Vlak voor de wedstrijd tegen Arsenal had City een videoboodschap gelanceerd, waarin Guardiola zich met de spelers Raheem Sterling, John Stones, Riyad Mahrez en Kevin De Bruyne ook afwendde van racisme en opriep tot solidariteit. International Sterling was een van de eerste in de Premier League die op de voorgrond trad na de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
15 uur geleden