Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme

Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft zich na de overwinning van Manchester City op Arsenal (3-0) nogmaals nadrukkelijk uitgesproken tegen racisme. Het duel stond, bij de hervatting van het seizoen in de Premier League, mede in het teken van anti-discriminatie protesten.

"Ik schaam mij voor wat witte mensen zwarte mensen hebben aangedaan", aldus de Spanjaard. "Hoe kun je denken dat je beter bent dan iemand anders vanwege je huidskleur?"

Voor de wedstrijd knielden alle spelers, inclusief de scheidsrechters, als steunbetuiging aan de antiracisme-beweging. Op de achterkant van de shirts stond de slogan 'Black Lives Matter', waar normaal de namen van de spelers te lezen zijn. Dit gebeurt bij alle wedstrijden in de Premier League.

Berichten sturen

Guardiola: "We kunnen eigenlijk niet genoeg berichten de wereld in blijven sturen over wat wij deze fantastische mensen door de eeuwen heen hebben aangedaan. Maar het mag niet bij gebaren blijven, we moeten dingen concreet veranderen. Dat gebeurt niet in een paar dagen. Maar als we allemaal ons best doen, gaat het wel gebeuren."

Vlak voor de wedstrijd tegen Arsenal had City een videoboodschap gelanceerd, waarin Guardiola zich met de spelers Raheem Sterling, John Stones, Riyad Mahrez en Kevin De Bruyne ook afwendde van racisme en opriep tot solidariteit. International Sterling was een van de eerste in de Premier League die op de voorgrond trad na de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd.

Meer uit Voetbal

Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

1 minuut geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

3 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

3 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

3 uur geleden
Coach Slot verliest met Liverpool van Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.

3 uur geleden
Brugts met FC Barcelona in finale van Champions League

BARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.

3 uur geleden
Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

5 uur geleden