Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme

Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft zich na de overwinning van Manchester City op Arsenal (3-0) nogmaals nadrukkelijk uitgesproken tegen racisme. Het duel stond, bij de hervatting van het seizoen in de Premier League, mede in het teken van anti-discriminatie protesten.

"Ik schaam mij voor wat witte mensen zwarte mensen hebben aangedaan", aldus de Spanjaard. "Hoe kun je denken dat je beter bent dan iemand anders vanwege je huidskleur?"

Voor de wedstrijd knielden alle spelers, inclusief de scheidsrechters, als steunbetuiging aan de antiracisme-beweging. Op de achterkant van de shirts stond de slogan 'Black Lives Matter', waar normaal de namen van de spelers te lezen zijn. Dit gebeurt bij alle wedstrijden in de Premier League.

Berichten sturen

Guardiola: "We kunnen eigenlijk niet genoeg berichten de wereld in blijven sturen over wat wij deze fantastische mensen door de eeuwen heen hebben aangedaan. Maar het mag niet bij gebaren blijven, we moeten dingen concreet veranderen. Dat gebeurt niet in een paar dagen. Maar als we allemaal ons best doen, gaat het wel gebeuren."

Vlak voor de wedstrijd tegen Arsenal had City een videoboodschap gelanceerd, waarin Guardiola zich met de spelers Raheem Sterling, John Stones, Riyad Mahrez en Kevin De Bruyne ook afwendde van racisme en opriep tot solidariteit. International Sterling was een van de eerste in de Premier League die op de voorgrond trad na de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd.

Meer uit Voetbal

Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

31 minuten geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

12 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

15 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

15 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

16 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

16 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

17 uur geleden