Trainer Guardiola spreekt zich opnieuw uit tegen racisme
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft zich na de overwinning van Manchester City op Arsenal (3-0) nogmaals nadrukkelijk uitgesproken tegen racisme. Het duel stond, bij de hervatting van het seizoen in de Premier League, mede in het teken van anti-discriminatie protesten.
"Ik schaam mij voor wat witte mensen zwarte mensen hebben aangedaan", aldus de Spanjaard. "Hoe kun je denken dat je beter bent dan iemand anders vanwege je huidskleur?"
Voor de wedstrijd knielden alle spelers, inclusief de scheidsrechters, als steunbetuiging aan de antiracisme-beweging. Op de achterkant van de shirts stond de slogan 'Black Lives Matter', waar normaal de namen van de spelers te lezen zijn. Dit gebeurt bij alle wedstrijden in de Premier League.
Berichten sturen
Guardiola: "We kunnen eigenlijk niet genoeg berichten de wereld in blijven sturen over wat wij deze fantastische mensen door de eeuwen heen hebben aangedaan. Maar het mag niet bij gebaren blijven, we moeten dingen concreet veranderen. Dat gebeurt niet in een paar dagen. Maar als we allemaal ons best doen, gaat het wel gebeuren."
Vlak voor de wedstrijd tegen Arsenal had City een videoboodschap gelanceerd, waarin Guardiola zich met de spelers Raheem Sterling, John Stones, Riyad Mahrez en Kevin De Bruyne ook afwendde van racisme en opriep tot solidariteit. International Sterling was een van de eerste in de Premier League die op de voorgrond trad na de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
21 uur geleden