Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Groenendijk stapt op bij ADO

Trainer Groenendijk stapt op bij ADO

DEN HAAG (ANP) - Trainer Alfons Groenendijk heeft ontslag genomen bij ADO Den Haag. De coach weet niet meer hoe hij een einde kan maken aan een serie slechte prestaties van de nummer voorlaatst van de eredivisie.

De 55-jarige Groenendijk vertelde zaterdag na de nederlaag tegen Heracles Almelo (4-0) al te twijfelen over zijn toekomst bij ADO. Hij werd in februari 2017 aangesteld als hoofdtrainer van de profclub uit Den Haag, als opvolger van Zeljko Petrovic. ADO zegt het besluit van Groenendijk te accepteren. Assistent-trainer Dirk Heesen vervangt Groenendijk voorlopig.

"De prestaties zijn dit seizoen slecht en ik had niet het gevoel dat ik dit snel zou kunnen ombuigen", laat Groenendijk weten. "Voor de toekomst van ADO Den Haag is het daarom goed als er iets gebeurt. Een frisse wind, met een ander gezicht voor de groep, kan wel iets doen met het team. Daarom denk ik dat dit de juiste keuze is, hoe moeilijk het ook is."

Sprookjes

"Het is een besluit met pijn in het hart", stelt Groenendijk. "De afgelopen periode was lastig, maar ik heb een fantastische tijd gehad bij ADO Den Haag. Helaas kunnen niet alle sprookjes een goed einde hebben. Het is een onvergetelijke periode geweest en daarvoor wil ik iedereen bedanken. De staf, de spelers, de rest van de collega’s en de fans. Ik hoop dat zij er samen voor kunnen zorgen dat ADO Den Haag in de eredivisie blijft."

Onder Groenendijk eindigde ADO als elfde, negende en zevende in de eredivisie. Afgelopen zomer lijkt ADO het vertrek van Abdenasser El Khayati en Sheraldo Becker onvoldoende te hebben opgevangen.

"Fons had absoluut nog steun binnen ADO Den Haag, maar we respecteren zijn besluit", zegt algemeen directeur Mohammed Hamdi. "We vinden het jammer dat hij vertrekt, maar kijken terug op een zeer succesvolle samenwerking. Ondanks de huidige prestaties heeft Fons het hier uitstekend gedaan en dat zullen we nooit vergeten. We zullen ons de komende tijd beraden over de wijze waarop we dit gaan oplossen."

Meer uit Voetbal

Oud-topvoetballers keren zich tegen FIFA-voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.

1 uur geleden
KNVB houdt fans buiten protocol voor spelers, staf en officials

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.

1 uur geleden
Gang van zaken rond nieuwe bondscoach 'niet leuk', zegt Reiziger

ZEIST (ANP) - Michael Reiziger heeft voor het eerst gereageerd op de kritiek aan zijn adres rond de procedure voor de aanstelling van de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Reiziger (53) was een van de kandidaten voor de positie, maar uiteindelijk ging de voorkeur van voetbalbond KNVB naar de Spanjaard Xavi Hernández (46).

2 uur geleden
Feyenoord gaat vuurwerkgeweld grondig onderzoeken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is "grondig" aan het onderzoeken hoe het zondag zo "uit de hand heeft kunnen lopen" in het uitvak bij de wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord. Volgens SC Cambuur raakten zeven mensen gewond toen er vuurwerk naar tribunes met aanhangers van de thuisclub werd gegooid.

2 uur geleden
Zeven gewonden bij vuurwerkgeweld Feyenoord-aanhang in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij het vuurwerkgeweld van de aanhang van Feyenoord in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur zijn zondag niet vijf maar zeven mensen gewond geraakt. Dat meldt SC Cambuur maandag.

2 uur geleden
SC Cambuur richt zich op nazorg slachtoffers vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan nog geen update geven over de slachtoffers van het vuurwerkincident tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord van zondag. "We richten ons momenteel op de nazorg van de slachtoffers en de opsporing van de daders", antwoordde een woordvoerder van de club op vragen van het ANP.

4 uur geleden
UEFA-baas Čeferin 'niet geïnteresseerd' in voorzitterschap FIFA

NYON (ANP/RTR/BELGA) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA stelt zich niet beschikbaar als kandidaat voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA bij de verkiezing in maart. "Ik ben niet geïnteresseerd", zei de Sloveense bestuurder in de Britse podcast The Rest is Politics.

9 uur geleden