Trainer Gattuso na drie weken al weer weg bij Fiorentina
FLORENCE (ANP) - Aan het dienstverband van trainer Gennaro Gattuso bij Fiorentina is al na drie weken een einde gekomen. De 43-jarige Gattuso ondertekende eind vorige maand een contract in Florence. In "onderling overleg" is dat contract nu al weer ontbonden. Wat precies de reden is, maakte Fiorentina niet bekend.
Volgens Italiaanse media waren de clubleiding en Gattuso het niet eens over het te volgen transferbeleid. De oud-topvoetballer, die met Italië in 2006 de wereldtitel pakte en met AC Milan twee keer de Champions League won, zou in Florence de taken overnemen van interim-coach Giuseppe Iachini. Fiorentina moet nu weer op zoek naar een nieuwe trainer. De club eindigde afgelopen seizoen op de dertiende plaats in de Serie A.
Gattuso werkte de afgelopen 1,5 jaar bij Napoli, waarmee hij vorig jaar de Italiaanse beker won. Afgelopen seizoen gaf Napoli op de slotdag van de competitie plaatsing voor de Champions League uit handen. Gattuso was eerder trainer van onder meer FC Sion, Palermo en AC Milan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
25 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
10 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
21 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
21 uur geleden