Trainer Fraser vertrekt na dit seizoen bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk moet voor het nieuwe voetbalseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Henk Fraser, de huidige hoofdcoach, vertrekt na twee jaar. Dat meldt RKC.
"Vanaf het moment dat ik werd aangesteld tot en met de dag van vandaag voel ik mij uitermate prettig bij deze mooie familieclub", aldus Fraser op de website van de Waalwijkers. "Ik heb mij in de zomer van 2023 bewust voor twee jaar aan RKC Waalwijk verbonden en wil na dit seizoen een nieuwe uitdaging aangaan. Tot die tijd staat voor mij, net als voor de andere stafleden en alle spelers, alles in het teken van ons grote doel: lijfsbehoud."
RKC neemt na 29 van de 34 speelronden de zeventiende en voorlaatste plaats in. RKC moet minimaal een plek stijgen om directe degradatie te voorkomen. De achterstand op nummer 16 Willem II is 5 punten.
Fraser voetbalde zelf voor Sparta Rotterdam, FC Utrecht, Roda JC en Feyenoord, waarmee hij kampioen werd. Als trainer werkte de oud-verdediger bij ADO Den Haag, Vitesse, Sparta en FC Utrecht. Tussendoor was hij ook assistent van de toenmalige bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal. Fraser won in 2017 met Vitesse de KNVB-beker en leidde Sparta in 2019 vanuit de Keuken Kampioen Divisie via de play-offs naar de Eredivisie.
Bij RKC volgde Fraser twee jaar geleden de naar FC Twente vertrokken Joseph Oosting op.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
14 uur geleden