Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Henk Fraser is vier wedstrijden voor het einde van de competitie opgestapt bij Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club zondagavond. De 55-jarige voormalige verdediger nam dat besluit twee dagen na de nederlaag van 2-0 bij FC Twente. Doordat veel concurrenten dit weekeinde wel wonnen, is Sparta naar de laatste plaats op de ranglijst gezakt.

Fraser was bezig aan zijn vierde seizoen bij Sparta. Begin februari maakte hij al bekend aan het einde van dit seizoen te stoppen. Fraser is vanaf komend seizoen trainer van FC Utrecht, dat hem geen toestemming gaf die baan te combineren met het assistent-bondscoachschap van het Nederlands elftal. Bij Sparta mocht Fraser dat wel doen.

"De club is van mening dat er een andere dynamiek moest komen binnen de technische staf van de Kasteelclub", meldt Sparta, dat assistent Aleksandar Rankovic op non-actief zette. "Deze beslissing heeft Henk Fraser doen besluiten om in onderling overleg plaats te maken voor een trainerswissel. In de komende dagen gaat Sparta Rotterdam kijken naar de invulling van de technische staf voor het restant van dit seizoen waarbij uitsluitend lijfsbehoud in de Eredivisie telt. Nourdin Boukhari zal maandag de training van de A-selectie leiden."

Maurice Steijn is vanaf komend seizoen trainer van Sparta, dat na dertig duels 25 punten heeft. PEC Zwolle en Willem II staan op 26 punten, RKC Waalwijk heeft er 28 en Fortuna Sittard 29. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie.

Onder leiding van Fraser promoveerde Sparta in het seizoen 2018/2019 naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

1 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

3 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

3 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

4 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

4 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

4 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

6 uur geleden