Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Henk Fraser is vier wedstrijden voor het einde van de competitie opgestapt bij Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club zondagavond. De 55-jarige voormalige verdediger nam dat besluit twee dagen na de nederlaag van 2-0 bij FC Twente. Doordat veel concurrenten dit weekeinde wel wonnen, is Sparta naar de laatste plaats op de ranglijst gezakt.

Fraser was bezig aan zijn vierde seizoen bij Sparta. Begin februari maakte hij al bekend aan het einde van dit seizoen te stoppen. Fraser is vanaf komend seizoen trainer van FC Utrecht, dat hem geen toestemming gaf die baan te combineren met het assistent-bondscoachschap van het Nederlands elftal. Bij Sparta mocht Fraser dat wel doen.

"De club is van mening dat er een andere dynamiek moest komen binnen de technische staf van de Kasteelclub", meldt Sparta, dat assistent Aleksandar Rankovic op non-actief zette. "Deze beslissing heeft Henk Fraser doen besluiten om in onderling overleg plaats te maken voor een trainerswissel. In de komende dagen gaat Sparta Rotterdam kijken naar de invulling van de technische staf voor het restant van dit seizoen waarbij uitsluitend lijfsbehoud in de Eredivisie telt. Nourdin Boukhari zal maandag de training van de A-selectie leiden."

Maurice Steijn is vanaf komend seizoen trainer van Sparta, dat na dertig duels 25 punten heeft. PEC Zwolle en Willem II staan op 26 punten, RKC Waalwijk heeft er 28 en Fortuna Sittard 29. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie.

Onder leiding van Fraser promoveerde Sparta in het seizoen 2018/2019 naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

4 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

5 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

7 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

8 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

8 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

11 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

15 uur geleden