Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Henk Fraser is vier wedstrijden voor het einde van de competitie opgestapt bij Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club zondagavond. De 55-jarige voormalige verdediger nam dat besluit twee dagen na de nederlaag van 2-0 bij FC Twente. Doordat veel concurrenten dit weekeinde wel wonnen, is Sparta naar de laatste plaats op de ranglijst gezakt.
Fraser was bezig aan zijn vierde seizoen bij Sparta. Begin februari maakte hij al bekend aan het einde van dit seizoen te stoppen. Fraser is vanaf komend seizoen trainer van FC Utrecht, dat hem geen toestemming gaf die baan te combineren met het assistent-bondscoachschap van het Nederlands elftal. Bij Sparta mocht Fraser dat wel doen.
"De club is van mening dat er een andere dynamiek moest komen binnen de technische staf van de Kasteelclub", meldt Sparta, dat assistent Aleksandar Rankovic op non-actief zette. "Deze beslissing heeft Henk Fraser doen besluiten om in onderling overleg plaats te maken voor een trainerswissel. In de komende dagen gaat Sparta Rotterdam kijken naar de invulling van de technische staf voor het restant van dit seizoen waarbij uitsluitend lijfsbehoud in de Eredivisie telt. Nourdin Boukhari zal maandag de training van de A-selectie leiden."
Maurice Steijn is vanaf komend seizoen trainer van Sparta, dat na dertig duels 25 punten heeft. PEC Zwolle en Willem II staan op 26 punten, RKC Waalwijk heeft er 28 en Fortuna Sittard 29. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie.
Onder leiding van Fraser promoveerde Sparta in het seizoen 2018/2019 naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
4 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
5 uur geleden