Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

Trainer Fraser stapt vier duels voor het einde op bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Henk Fraser is vier wedstrijden voor het einde van de competitie opgestapt bij Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club zondagavond. De 55-jarige voormalige verdediger nam dat besluit twee dagen na de nederlaag van 2-0 bij FC Twente. Doordat veel concurrenten dit weekeinde wel wonnen, is Sparta naar de laatste plaats op de ranglijst gezakt.

Fraser was bezig aan zijn vierde seizoen bij Sparta. Begin februari maakte hij al bekend aan het einde van dit seizoen te stoppen. Fraser is vanaf komend seizoen trainer van FC Utrecht, dat hem geen toestemming gaf die baan te combineren met het assistent-bondscoachschap van het Nederlands elftal. Bij Sparta mocht Fraser dat wel doen.

"De club is van mening dat er een andere dynamiek moest komen binnen de technische staf van de Kasteelclub", meldt Sparta, dat assistent Aleksandar Rankovic op non-actief zette. "Deze beslissing heeft Henk Fraser doen besluiten om in onderling overleg plaats te maken voor een trainerswissel. In de komende dagen gaat Sparta Rotterdam kijken naar de invulling van de technische staf voor het restant van dit seizoen waarbij uitsluitend lijfsbehoud in de Eredivisie telt. Nourdin Boukhari zal maandag de training van de A-selectie leiden."

Maurice Steijn is vanaf komend seizoen trainer van Sparta, dat na dertig duels 25 punten heeft. PEC Zwolle en Willem II staan op 26 punten, RKC Waalwijk heeft er 28 en Fortuna Sittard 29. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie.

Onder leiding van Fraser promoveerde Sparta in het seizoen 2018/2019 naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

1 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

1 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

4 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

5 uur geleden
Willem II pakt tegen PEC derde punt van dit Eredivisieseizoen

TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.

17 uur geleden
Koploper Heracles wint ruim van Roda en loopt uit op nummer 2 VVV

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.

17 uur geleden
Frankrijk zonder Dembélé, met Mbappé naar Nations League

PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.

19 uur geleden