Trainer Fraser oordeelt niet over gokzaak Meijers en Beugelsdijk
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Henk Fraser ziet geen reden Aaron Meijers en Tom Beugelsdijk buiten de selectie van Sparta te laten. Beide spelers investeerden in het verleden bedragen in het illegale gokbedrijf Edobet, bleek afgelopen week na publicatie in het AD.
Sparta sprak met de twee spelers en zij maakten de clubleiding duidelijk dat die investeringen bedoeld waren als voorlopige belegging na hun actieve voetballoopbaan. Omdat het bovendien was gebeurd in een periode dat Meijers en Beugelsdijk niet onder contract stonden bij Sparta, ziet de Rotterdamse club geen aanleiding voor interne maatregelen.
Fraser sluit zich daarbij aan. "Het is niet aan mij. Ik bepaal dat niet. Dat is waar ik naar leef", aldus de coach tegen ESPN, in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen sc Heerenveen. "Wij proberen mensen in een keurslijf te duwen, hoe je precies moet leven. Ik ben geen rechter. Als het ten koste gaat van Sparta, moet ik een beslissing nemen. Ik zou liegen als dit me goed uitkomt. Maar deze jongens gaan echt wel voor Sparta. Wat er daarnaast gebeurt, is aan justitie."
Meijers en Beugelsdijk beginnen tegen Heerenveen wel allebei als reserve.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
23 uur geleden