Trainer Flick van Bayern: Bundesliga heeft voorbeeldfunctie
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Hansi Flick van Bayern München snapt dat de Bundesliga onder een vergrootglas ligt als de competitie zaterdag zonder publiek wordt hervat. "We hebben zeker een voorbeeldfunctie", blikte hij vooruit op een persconferentie via videoverbinding. "Daarom moeten we alle regels goed in acht nemen."
De clubs uit de hoogste Duitse voetbalklasse gaan zaterdag weer voetballen, als eerste grote competitie in Europa en onder strikte voorwaarden. Alle voetballers zijn uitgebreid getest, maar uit voorzorg mogen ze elkaar na een doelpunt niet in de armen vliegen. Coaches zitten met mondkapjes op de bank en bij ieder duel zijn slechts vier ballenjongens aanwezig.
"Wij leven ook in beperkingen", zegt Flink. "We kunnen nu niet zoals andere Duitsers naar een restaurant of een biertuin. We leven zeer beperkt, maar kunnen wel een goed signaal afgeven aan de rest van de sportwereld. Als het bij ons goed gaat, dan kan dat een positief effect hebben op andere competities."
Bayern München speelt zondag uit tegen Union Berlin. De kampioen verdedigt in de laatste negen speelronden een voorsprong van vier punten op nummer twee Borussia Dortmund. Voor Philippe Coutinho, Corentin Tolisso, Niklas Süle en Javi Martínez komt dat duel te vroeg. Zij zijn nog niet wedstrijdfit.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
4 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
7 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
11 uur geleden