Trainer Flick van Bayern: Bundesliga heeft voorbeeldfunctie
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Hansi Flick van Bayern München snapt dat de Bundesliga onder een vergrootglas ligt als de competitie zaterdag zonder publiek wordt hervat. "We hebben zeker een voorbeeldfunctie", blikte hij vooruit op een persconferentie via videoverbinding. "Daarom moeten we alle regels goed in acht nemen."
De clubs uit de hoogste Duitse voetbalklasse gaan zaterdag weer voetballen, als eerste grote competitie in Europa en onder strikte voorwaarden. Alle voetballers zijn uitgebreid getest, maar uit voorzorg mogen ze elkaar na een doelpunt niet in de armen vliegen. Coaches zitten met mondkapjes op de bank en bij ieder duel zijn slechts vier ballenjongens aanwezig.
"Wij leven ook in beperkingen", zegt Flink. "We kunnen nu niet zoals andere Duitsers naar een restaurant of een biertuin. We leven zeer beperkt, maar kunnen wel een goed signaal afgeven aan de rest van de sportwereld. Als het bij ons goed gaat, dan kan dat een positief effect hebben op andere competities."
Bayern München speelt zondag uit tegen Union Berlin. De kampioen verdedigt in de laatste negen speelronden een voorsprong van vier punten op nummer twee Borussia Dortmund. Voor Philippe Coutinho, Corentin Tolisso, Niklas Süle en Javi Martínez komt dat duel te vroeg. Zij zijn nog niet wedstrijdfit.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
14 uur geleden