Trainer Flick van Bayern: Bundesliga heeft voorbeeldfunctie
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Hansi Flick van Bayern München snapt dat de Bundesliga onder een vergrootglas ligt als de competitie zaterdag zonder publiek wordt hervat. "We hebben zeker een voorbeeldfunctie", blikte hij vooruit op een persconferentie via videoverbinding. "Daarom moeten we alle regels goed in acht nemen."
De clubs uit de hoogste Duitse voetbalklasse gaan zaterdag weer voetballen, als eerste grote competitie in Europa en onder strikte voorwaarden. Alle voetballers zijn uitgebreid getest, maar uit voorzorg mogen ze elkaar na een doelpunt niet in de armen vliegen. Coaches zitten met mondkapjes op de bank en bij ieder duel zijn slechts vier ballenjongens aanwezig.
"Wij leven ook in beperkingen", zegt Flink. "We kunnen nu niet zoals andere Duitsers naar een restaurant of een biertuin. We leven zeer beperkt, maar kunnen wel een goed signaal afgeven aan de rest van de sportwereld. Als het bij ons goed gaat, dan kan dat een positief effect hebben op andere competities."
Bayern München speelt zondag uit tegen Union Berlin. De kampioen verdedigt in de laatste negen speelronden een voorsprong van vier punten op nummer twee Borussia Dortmund. Voor Philippe Coutinho, Corentin Tolisso, Niklas Süle en Javi Martínez komt dat duel te vroeg. Zij zijn nog niet wedstrijdfit.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
47 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
2 uur geleden