Trainer Flick hoopt dat De Jong snel weer het juiste ritme vindt
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona hoopt dat Frenkie de Jong snel weer terug op zijn oude niveau is. "Hij weet wat hij moet doen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Leganés. "Wij moeten hem steunen."
De Jong is geen basisspeler bij zijn club meer na een slepende enkelblessure. Vorige week veroorzaakte hij als invaller een strafschop tegen Real Betis (2-2). Flick kreeg veel vragen over de middenvelder van het Nederlands elftal. "Maar ik praat liever niet over individuen", zei de coach uit Duitsland. "Ik hoef hem ook niet te beschermen. Maar het gaat om het hele team. Frenkie viel woensdag in tegen Borussia Dortmund en we hebben die wedstrijd gewonnen. Je zag hoe hij en zijn ploeggenoten dat samen vierden. Spelers moeten na een blessure weer in het juiste ritme komen. Dat zie je nu ook bij Gavi en Araujo."
FC Barcelona is koploper van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid dat wel een duel minder heeft gespeeld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden