Trainer Flick hoopt dat De Jong snel weer het juiste ritme vindt
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona hoopt dat Frenkie de Jong snel weer terug op zijn oude niveau is. "Hij weet wat hij moet doen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Leganés. "Wij moeten hem steunen."
De Jong is geen basisspeler bij zijn club meer na een slepende enkelblessure. Vorige week veroorzaakte hij als invaller een strafschop tegen Real Betis (2-2). Flick kreeg veel vragen over de middenvelder van het Nederlands elftal. "Maar ik praat liever niet over individuen", zei de coach uit Duitsland. "Ik hoef hem ook niet te beschermen. Maar het gaat om het hele team. Frenkie viel woensdag in tegen Borussia Dortmund en we hebben die wedstrijd gewonnen. Je zag hoe hij en zijn ploeggenoten dat samen vierden. Spelers moeten na een blessure weer in het juiste ritme komen. Dat zie je nu ook bij Gavi en Araujo."
FC Barcelona is koploper van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid dat wel een duel minder heeft gespeeld.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
13 uur geleden