Trainer Flick hoopt dat De Jong snel weer het juiste ritme vindt
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona hoopt dat Frenkie de Jong snel weer terug op zijn oude niveau is. "Hij weet wat hij moet doen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Leganés. "Wij moeten hem steunen."
De Jong is geen basisspeler bij zijn club meer na een slepende enkelblessure. Vorige week veroorzaakte hij als invaller een strafschop tegen Real Betis (2-2). Flick kreeg veel vragen over de middenvelder van het Nederlands elftal. "Maar ik praat liever niet over individuen", zei de coach uit Duitsland. "Ik hoef hem ook niet te beschermen. Maar het gaat om het hele team. Frenkie viel woensdag in tegen Borussia Dortmund en we hebben die wedstrijd gewonnen. Je zag hoe hij en zijn ploeggenoten dat samen vierden. Spelers moeten na een blessure weer in het juiste ritme komen. Dat zie je nu ook bij Gavi en Araujo."
FC Barcelona is koploper van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid dat wel een duel minder heeft gespeeld.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
10 uur geleden