Trainer Flick hoopt dat De Jong snel weer het juiste ritme vindt
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona hoopt dat Frenkie de Jong snel weer terug op zijn oude niveau is. "Hij weet wat hij moet doen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Leganés. "Wij moeten hem steunen."
De Jong is geen basisspeler bij zijn club meer na een slepende enkelblessure. Vorige week veroorzaakte hij als invaller een strafschop tegen Real Betis (2-2). Flick kreeg veel vragen over de middenvelder van het Nederlands elftal. "Maar ik praat liever niet over individuen", zei de coach uit Duitsland. "Ik hoef hem ook niet te beschermen. Maar het gaat om het hele team. Frenkie viel woensdag in tegen Borussia Dortmund en we hebben die wedstrijd gewonnen. Je zag hoe hij en zijn ploeggenoten dat samen vierden. Spelers moeten na een blessure weer in het juiste ritme komen. Dat zie je nu ook bij Gavi en Araujo."
FC Barcelona is koploper van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid dat wel een duel minder heeft gespeeld.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
1 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
16 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
19 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
21 uur geleden