Trainer Favre tevreden met ruime uitzege Dortmund
PADERBORN (ANP) - Trainer Lucien Favre heeft geen moment getwijfeld aan een goed resultaat voor Borussia Dortmund in de uitwedstrijd tegen hekkensluiter SC Paderborn. "In de rust, toen het nog 0-0 was, heb ik gewoon gezegd dat ze zo door moesten gaan", zei hij na de uiteindelijke ruime zege (1-6).
"Natuurlijk hadden we ook in de eerste helft moeten scoren", erkende Favre. "Maar we speelden goed. We hebben ze langzaam moe gespeeld. Na rust konden ze het steeds slechter belopen."
Borussia Dortmund blijft tweede op de ranglijst, met zeven punten minder dan koploper Bayern München. Favre liet Jadon Sancho voor het eerst sinds eind februari weer in de basisformatie starten. Het Britse talent scoorde driemaal.
Routinier Marcel Schmelzer mocht invallen na maanden met veel blessureleed. Hij scoorde en bereidde een treffer voor. "Marcel is sterk teruggekomen na al die blessures", zei Favre. "Dat zag ik op de training al."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
6 uur geleden