
Trainer Favre onder druk na 'zwarte dag' voor Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Lucien Favre van de Duitse voetbalclub Borussia Dortmund moet vrezen voor zijn baan na de zware nederlaag in eigen stadion tegen VfB Stuttgart (1-5). Dat valt op te maken uit de woorden van bestuursvoorzitter Hans-Joachim Watzke. "We moeten dit analyseren. Als je thuis met 5-1 verliest, dan is het een zwarte dag. Ik weet niet wanneer we voor het laatst met zulke cijfers hebben verloren. Het voelt niet goed", zei Watzke.
Dortmund incasseerde tegen Stuttgart al de vierde nederlaag van het seizoen. Met 19 punten uit elf wedstrijden staat de ploeg van Favre in de Bundesliga op de vijfde plaats, 5 punten achter titelverdediger Bayern München. Dortmund verloor de afgelopen weken thuis ook al van Bayern (2-3) en 1. FC Köln (1-2). In de Champions League bereikte de Duitse ploeg wel de knock-outfase.
De 63-jarige Favre is bezig aan zijn derde seizoen bij 'BVB'. Twee keer eindigde zijn ploeg in de Bundesliga als tweede achter Bayern München. "Dit was een ramp", zei de Zwitser na de nederlaag tegen Stuttgart. "We waren er vandaag gewoon niet bij. We hebben als team te veel grote fouten gemaakt."
Meer uit Voetbal
WEST BRIDGFORD (ANP/DPA) - Thomas Tuchel heeft zijn eerste nederlaag geleden als bondscoach van Engeland. Senegal was in een oefenwedstrijd met 3-1 te sterk voor de verliezend finalist van het EK van vorig jaar.
6 uur geledenSERRAVALLE (ANP) - De voetballers van Oostenrijk hebben een ruime overwinning geboekt in hun tweede WK-kwalificatieduel. De formatie van bondscoach Ralf Rangnick won de uitwedstrijd bij San Marino met 4-0. De eindstand stond na een half uur al op het bord.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een feestje gemaakt van de eerste interland na 42 jaar in Groningen. Oranje scoorde acht keer tegen Malta (8-0) in de Euroborg.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Memphis Depay is op gelijke hoogte gekomen met Robin van Persie, de topscorer aller tijden van Oranje. De 31-jarige aanvaller maakte in de thuiswedstrijd tegen Malta zijn 49e en 50e doelpunt voor het Nederlands elftal. Hij benutte in de negende minuut een strafschop na een overtreding van Juan Corbolan op Justin Kluivert. Depay trof in de zestiende minuut opnieuw doel.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City neemt Rayan Cherki over van Olympique Lyon. De 21-jarige Franse international, die als aanvallende middenvelder speelt, ondertekent een contract voor vijf jaar bij zijn nieuwe werkgever. Manchester City betaalt volgens Engelse media ongeveer 40 miljoen euro voor Cherki.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De transfer van Kento Shiogai van NEC naar Red Bull Salzburg gaat niet door. Tijdens de medische keuring werd een blessure vastgesteld bij de Japanse spits.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/RTR) - Borussia Dortmund heeft na het eerdere succes met Jude Bellingham ook zijn jongere broer Jobe vastgelegd. De club betaalt naar verluidt minstens 33 miljoen euro aan Sunderland voor de 19-jarige middenvelder.
14 uur geleden