Trainer Favre onder druk na 'zwarte dag' voor Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Lucien Favre van de Duitse voetbalclub Borussia Dortmund moet vrezen voor zijn baan na de zware nederlaag in eigen stadion tegen VfB Stuttgart (1-5). Dat valt op te maken uit de woorden van bestuursvoorzitter Hans-Joachim Watzke. "We moeten dit analyseren. Als je thuis met 5-1 verliest, dan is het een zwarte dag. Ik weet niet wanneer we voor het laatst met zulke cijfers hebben verloren. Het voelt niet goed", zei Watzke.
Dortmund incasseerde tegen Stuttgart al de vierde nederlaag van het seizoen. Met 19 punten uit elf wedstrijden staat de ploeg van Favre in de Bundesliga op de vijfde plaats, 5 punten achter titelverdediger Bayern München. Dortmund verloor de afgelopen weken thuis ook al van Bayern (2-3) en 1. FC Köln (1-2). In de Champions League bereikte de Duitse ploeg wel de knock-outfase.
De 63-jarige Favre is bezig aan zijn derde seizoen bij 'BVB'. Twee keer eindigde zijn ploeg in de Bundesliga als tweede achter Bayern München. "Dit was een ramp", zei de Zwitser na de nederlaag tegen Stuttgart. "We waren er vandaag gewoon niet bij. We hebben als team te veel grote fouten gemaakt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
7 uur geleden