Trainer Favre onder druk na 'zwarte dag' voor Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Lucien Favre van de Duitse voetbalclub Borussia Dortmund moet vrezen voor zijn baan na de zware nederlaag in eigen stadion tegen VfB Stuttgart (1-5). Dat valt op te maken uit de woorden van bestuursvoorzitter Hans-Joachim Watzke. "We moeten dit analyseren. Als je thuis met 5-1 verliest, dan is het een zwarte dag. Ik weet niet wanneer we voor het laatst met zulke cijfers hebben verloren. Het voelt niet goed", zei Watzke.
Dortmund incasseerde tegen Stuttgart al de vierde nederlaag van het seizoen. Met 19 punten uit elf wedstrijden staat de ploeg van Favre in de Bundesliga op de vijfde plaats, 5 punten achter titelverdediger Bayern München. Dortmund verloor de afgelopen weken thuis ook al van Bayern (2-3) en 1. FC Köln (1-2). In de Champions League bereikte de Duitse ploeg wel de knock-outfase.
De 63-jarige Favre is bezig aan zijn derde seizoen bij 'BVB'. Twee keer eindigde zijn ploeg in de Bundesliga als tweede achter Bayern München. "Dit was een ramp", zei de Zwitser na de nederlaag tegen Stuttgart. "We waren er vandaag gewoon niet bij. We hebben als team te veel grote fouten gemaakt."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
3 uur geleden