Trainer Farioli ziet Ajax in Letland te weinig creëren
RIGA (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli zag zijn ploeg in de Europa League tegen het Letse Riga FS een totaal onverwachte 1-0-nederlaag lijden. De Italiaan sprak na afloop over een moeilijke avond. "We deden er alles aan, maar het viel niet mee kansen te creëren, al zijn die er wel geweest", vertelde hij bij Ziggo Sport.
Farioli had voor rust enkele mogelijkheden gezien. "En na de pauze werd een doelpunt van ons afgekeurd en nog een bal van de lijn gehaald. Het was een taaie tegenstander met vijf spelers van bijna twee meter. We hebben er alles aan gedaan maar uiteindelijk toch te weinig kansen gecreëerd. Het was een slecht veld, maar ook dat is voetbal. Verliezen is nooit leuk, tegen wie dan ook."
Invaller Steven Berghuis mopperde over de omstandigheden. "Tegen zo'n tegenstander heb je een snel veld nodig om goed te kunnen combineren. Dat was hier lastig. Het is jammer dat je verliest door een fout van een speler (Kian Fitz-Jim) die aan een geweldig seizoen bezig is. We hebben onze momenten gehad, maar dit kan gebeuren. Win je hier na zo'n wedstrijd met 1-0 dan hoor je er niemand meer over."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
16 uur geleden