Trainer Farioli wil vooruitkijken na nederlaag van Ajax tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli heeft zijn spelers van Ajax in bescherming genomen na de nederlaag bij AZ (2-1). "Je moet de tegenstander feliciteren als ze beter hebben gespeeld", zei hij. "Maar ik ben trots op mijn spelers. Ze hebben in de slotfase alles op alles gezet om toch nog terug te komen. Laten we vooruitkijken. Over vier dagen spelen we weer een belangrijke wedstrijd", doelde hij op een thuisduel met Lazio in de Europa League.
Ajax ging beter spelen nadat Mika Godts was ingevallen. De linksbuiten is hersteld van een hamstringblessure die hem een maand aan de kant heeft gehouden. "Mika is een belangrijke speler voor ons", zei Farioli bij ESPN. "Chuba Akpom doet op de linkervleugel zijn uiterste best maar hij speelt daar op een positie die hem niet eigen is. We kennen onze beperkingen op die positie", stelde de coach uit Italië die afgelopen zomer linkeraanvallers Steven Bergwijn en Carlos Forbs zag vertrekken.
Jordan Henderson bleef bij Ajax op de bank door een hamstringblessure. "We moesten hem in bescherming nemen", zei Farioli. "Ik wil niet dat hij langdurig geblesseerd raakt. Hij wilde bij het team zijn, daarom hebben we hem meegenomen. Donderdag tegen Lazio verwacht ik hem terug."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
8 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden