Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli wil niet praten over titelkansen van Ajax. "Wij willen zoveel mogelijk punten halen", zei de Italiaanse coach na de zege op Feyenoord (2-1). "We blijven kalm en we moeten met beide voeten op de grond blijven staan. En we kijken niet naar andere clubs. We focussen ons op onszelf."
Ajax, ruim vijftien maanden geleden nog laatste in de Eredivisie, heeft nu de minste verliespunten van alle achttien clubs. PSV heeft 2 punten meer dan de club uit de hoofdstad, maar de koploper uit Eindhoven heeft ook een duel meer gespeeld. PSV speelde zaterdag gelijk tegen NEC (3-3). "Maar ik heb die wedstrijd niet gekeken", zei Farioli. "Ik was ons duel met Feyenoord aan het voorbereiden."
Farioli was erg tevreden met het spel van Ajax tegen Feyenoord. "Voor de zoveelste keer hebben we alles gegeven", zei hij. "We hebben laten zien dat we wilden winnen. Ik kan mijn spelers alleen maar heel erg bedanken. Ze bleven energie leveren. Ze hebben laten zien dat ze alles voor deze club willen geven."
Teamprestatie
De trainer van Ajax noemde de zege op Feyenoord 'een prestatie van het hele team'. "Maar ik wil de rol van Anton Gaaei wel even belichten", zei hij. "Vorig jaar werd hij al in de eerste helft van onze thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewisseld. En nu heeft hij een geweldige voorzet op Taylor. Die voorzet heeft ons deze zege opgeleverd."
Brian Brobbey maakte het eerste doelpunt van Ajax, maar werd in de rust gewisseld. "Hij speelde donderdag al met koorts tegen Galatasaray", zei Farioli. "Na de eerste helft zat hij er doorheen. Dus daarom hebben we hem gewisseld." Wout Weghorst, de vervanger van Brobbey, miste bij een gelijke stand (1-1) een penalty. "Berghuis is onze eerste keus als het om strafschoppen gaat", stelde Farioli. "Maar Steven was al gewisseld. Daardoor nam Weghorst die bal. Ik denk dat onze aanvallers de strafschoppen moeten nemen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
11 uur geleden