Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli wil niet praten over titelkansen van Ajax. "Wij willen zoveel mogelijk punten halen", zei de Italiaanse coach na de zege op Feyenoord (2-1). "We blijven kalm en we moeten met beide voeten op de grond blijven staan. En we kijken niet naar andere clubs. We focussen ons op onszelf."

Ajax, ruim vijftien maanden geleden nog laatste in de Eredivisie, heeft nu de minste verliespunten van alle achttien clubs. PSV heeft 2 punten meer dan de club uit de hoofdstad, maar de koploper uit Eindhoven heeft ook een duel meer gespeeld. PSV speelde zaterdag gelijk tegen NEC (3-3). "Maar ik heb die wedstrijd niet gekeken", zei Farioli. "Ik was ons duel met Feyenoord aan het voorbereiden."

Farioli was erg tevreden met het spel van Ajax tegen Feyenoord. "Voor de zoveelste keer hebben we alles gegeven", zei hij. "We hebben laten zien dat we wilden winnen. Ik kan mijn spelers alleen maar heel erg bedanken. Ze bleven energie leveren. Ze hebben laten zien dat ze alles voor deze club willen geven."

Teamprestatie

De trainer van Ajax noemde de zege op Feyenoord 'een prestatie van het hele team'. "Maar ik wil de rol van Anton Gaaei wel even belichten", zei hij. "Vorig jaar werd hij al in de eerste helft van onze thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewisseld. En nu heeft hij een geweldige voorzet op Taylor. Die voorzet heeft ons deze zege opgeleverd."

Brian Brobbey maakte het eerste doelpunt van Ajax, maar werd in de rust gewisseld. "Hij speelde donderdag al met koorts tegen Galatasaray", zei Farioli. "Na de eerste helft zat hij er doorheen. Dus daarom hebben we hem gewisseld." Wout Weghorst, de vervanger van Brobbey, miste bij een gelijke stand (1-1) een penalty. "Berghuis is onze eerste keus als het om strafschoppen gaat", stelde Farioli. "Maar Steven was al gewisseld. Daardoor nam Weghorst die bal. Ik denk dat onze aanvallers de strafschoppen moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

47 minuten geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

52 minuten geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

1 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

2 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

3 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

5 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

9 uur geleden