Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli wil niet praten over titelkansen van Ajax. "Wij willen zoveel mogelijk punten halen", zei de Italiaanse coach na de zege op Feyenoord (2-1). "We blijven kalm en we moeten met beide voeten op de grond blijven staan. En we kijken niet naar andere clubs. We focussen ons op onszelf."

Ajax, ruim vijftien maanden geleden nog laatste in de Eredivisie, heeft nu de minste verliespunten van alle achttien clubs. PSV heeft 2 punten meer dan de club uit de hoofdstad, maar de koploper uit Eindhoven heeft ook een duel meer gespeeld. PSV speelde zaterdag gelijk tegen NEC (3-3). "Maar ik heb die wedstrijd niet gekeken", zei Farioli. "Ik was ons duel met Feyenoord aan het voorbereiden."

Farioli was erg tevreden met het spel van Ajax tegen Feyenoord. "Voor de zoveelste keer hebben we alles gegeven", zei hij. "We hebben laten zien dat we wilden winnen. Ik kan mijn spelers alleen maar heel erg bedanken. Ze bleven energie leveren. Ze hebben laten zien dat ze alles voor deze club willen geven."

Teamprestatie

De trainer van Ajax noemde de zege op Feyenoord 'een prestatie van het hele team'. "Maar ik wil de rol van Anton Gaaei wel even belichten", zei hij. "Vorig jaar werd hij al in de eerste helft van onze thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewisseld. En nu heeft hij een geweldige voorzet op Taylor. Die voorzet heeft ons deze zege opgeleverd."

Brian Brobbey maakte het eerste doelpunt van Ajax, maar werd in de rust gewisseld. "Hij speelde donderdag al met koorts tegen Galatasaray", zei Farioli. "Na de eerste helft zat hij er doorheen. Dus daarom hebben we hem gewisseld." Wout Weghorst, de vervanger van Brobbey, miste bij een gelijke stand (1-1) een penalty. "Berghuis is onze eerste keus als het om strafschoppen gaat", stelde Farioli. "Maar Steven was al gewisseld. Daardoor nam Weghorst die bal. Ik denk dat onze aanvallers de strafschoppen moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

1 uur geleden
Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

12 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

13 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

13 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

14 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

15 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

15 uur geleden