Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

Trainer Farioli wil niet praten over mogelijke titel voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli wil niet praten over titelkansen van Ajax. "Wij willen zoveel mogelijk punten halen", zei de Italiaanse coach na de zege op Feyenoord (2-1). "We blijven kalm en we moeten met beide voeten op de grond blijven staan. En we kijken niet naar andere clubs. We focussen ons op onszelf."

Ajax, ruim vijftien maanden geleden nog laatste in de Eredivisie, heeft nu de minste verliespunten van alle achttien clubs. PSV heeft 2 punten meer dan de club uit de hoofdstad, maar de koploper uit Eindhoven heeft ook een duel meer gespeeld. PSV speelde zaterdag gelijk tegen NEC (3-3). "Maar ik heb die wedstrijd niet gekeken", zei Farioli. "Ik was ons duel met Feyenoord aan het voorbereiden."

Farioli was erg tevreden met het spel van Ajax tegen Feyenoord. "Voor de zoveelste keer hebben we alles gegeven", zei hij. "We hebben laten zien dat we wilden winnen. Ik kan mijn spelers alleen maar heel erg bedanken. Ze bleven energie leveren. Ze hebben laten zien dat ze alles voor deze club willen geven."

Teamprestatie

De trainer van Ajax noemde de zege op Feyenoord 'een prestatie van het hele team'. "Maar ik wil de rol van Anton Gaaei wel even belichten", zei hij. "Vorig jaar werd hij al in de eerste helft van onze thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewisseld. En nu heeft hij een geweldige voorzet op Taylor. Die voorzet heeft ons deze zege opgeleverd."

Brian Brobbey maakte het eerste doelpunt van Ajax, maar werd in de rust gewisseld. "Hij speelde donderdag al met koorts tegen Galatasaray", zei Farioli. "Na de eerste helft zat hij er doorheen. Dus daarom hebben we hem gewisseld." Wout Weghorst, de vervanger van Brobbey, miste bij een gelijke stand (1-1) een penalty. "Berghuis is onze eerste keus als het om strafschoppen gaat", stelde Farioli. "Maar Steven was al gewisseld. Daardoor nam Weghorst die bal. Ik denk dat onze aanvallers de strafschoppen moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

10 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

11 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

11 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

12 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

13 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

14 uur geleden