Trainer Farioli rekent zich nog niet rijk met Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli weet dat de kans groot is dat Ajax donderdag ook met een nederlaag tegen Galatasaray aan de tussenronde voor een plek in de achtste finales van de Europa League mag deelnemen. "Maar ik was vroeger nooit zo goed in wiskunde", zei de Italiaanse coach. "Daarom ben ik filosofie gaan studeren. We denken nog niet aan de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We willen een resultaat halen."
Ajax verspeelde vorige week met een smadelijke nederlaag tegen Riga FC (1-0) de kans om zich rechtstreeks voor de achtste finales te plaatsen. "Natuurlijk was dat pijnlijk", erkende Farioli op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat hebben we achter ons gelaten. Als we die wedstrijd nog een keer spelen op die manier, dan winnen we 97 of 98 van de 100 keer. Zij schoten in de 77e minuut voor de eerste keer op ons doel."
Ajax mist de geschorste Branco van den Boomen en geblesseerde Owen Wijndal. Davy Klaassen en Youri Regeer zijn niet speelgerechtigd.
'Open wedstrijd'
Galatasaray is met aanvallers als Victor Osimhen, Michy Batshuayi en Dries Mertens naar Amsterdam gekomen. Mauro Icardi is geblesseerd en Hakim Ziyech ontbreekt omdat hij voor een vertrek naar Al Duhail uit Qatar staat. Davinson Sánchez, eveneens een oud-speler van Ajax, is wel inzetbaar. De club staat bovenaan in de Turkse competitie, met een voorsprong van 6 punten op Fenerbahçe. Galatasaray kan zich nog wel rechtstreeks voor de achtste finales plaatsen.
Farioli is niet jaloers als hij naar de peperdure selectie van Galatasaray kijkt. "Zij hebben andere financiële mogelijkheden dan wij", zei de coach die nog steeds wacht op vervangers voor de vertrokken Steven Bergwijn en Devyne Rensch. "Maar ik arriveer iedere dag met een grote glimlach bij Ajax en de koffie is ook heerlijk. Ik ken de financiële mogelijkheden van Ajax en die zijn leidend. Ik verwacht dat het een open wedstrijd wordt. Ik hoef ook geen rekening te houden met de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We hebben een week geen wedstrijd gehad."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
5 uur geleden