Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli rekent zich nog niet rijk met Ajax

Trainer Farioli rekent zich nog niet rijk met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli weet dat de kans groot is dat Ajax donderdag ook met een nederlaag tegen Galatasaray aan de tussenronde voor een plek in de achtste finales van de Europa League mag deelnemen. "Maar ik was vroeger nooit zo goed in wiskunde", zei de Italiaanse coach. "Daarom ben ik filosofie gaan studeren. We denken nog niet aan de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We willen een resultaat halen."

Ajax verspeelde vorige week met een smadelijke nederlaag tegen Riga FC (1-0) de kans om zich rechtstreeks voor de achtste finales te plaatsen. "Natuurlijk was dat pijnlijk", erkende Farioli op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat hebben we achter ons gelaten. Als we die wedstrijd nog een keer spelen op die manier, dan winnen we 97 of 98 van de 100 keer. Zij schoten in de 77e minuut voor de eerste keer op ons doel."

Ajax mist de geschorste Branco van den Boomen en geblesseerde Owen Wijndal. Davy Klaassen en Youri Regeer zijn niet speelgerechtigd.

'Open wedstrijd'

Galatasaray is met aanvallers als Victor Osimhen, Michy Batshuayi en Dries Mertens naar Amsterdam gekomen. Mauro Icardi is geblesseerd en Hakim Ziyech ontbreekt omdat hij voor een vertrek naar Al Duhail uit Qatar staat. Davinson Sánchez, eveneens een oud-speler van Ajax, is wel inzetbaar. De club staat bovenaan in de Turkse competitie, met een voorsprong van 6 punten op Fenerbahçe. Galatasaray kan zich nog wel rechtstreeks voor de achtste finales plaatsen.

Farioli is niet jaloers als hij naar de peperdure selectie van Galatasaray kijkt. "Zij hebben andere financiële mogelijkheden dan wij", zei de coach die nog steeds wacht op vervangers voor de vertrokken Steven Bergwijn en Devyne Rensch. "Maar ik arriveer iedere dag met een grote glimlach bij Ajax en de koffie is ook heerlijk. Ik ken de financiële mogelijkheden van Ajax en die zijn leidend. Ik verwacht dat het een open wedstrijd wordt. Ik hoef ook geen rekening te houden met de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We hebben een week geen wedstrijd gehad."

Meer uit Voetbal

Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

7 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

16 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

19 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

19 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

20 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

20 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

21 uur geleden