Trainer Farioli rekent zich nog niet rijk met Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli weet dat de kans groot is dat Ajax donderdag ook met een nederlaag tegen Galatasaray aan de tussenronde voor een plek in de achtste finales van de Europa League mag deelnemen. "Maar ik was vroeger nooit zo goed in wiskunde", zei de Italiaanse coach. "Daarom ben ik filosofie gaan studeren. We denken nog niet aan de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We willen een resultaat halen."
Ajax verspeelde vorige week met een smadelijke nederlaag tegen Riga FC (1-0) de kans om zich rechtstreeks voor de achtste finales te plaatsen. "Natuurlijk was dat pijnlijk", erkende Farioli op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat hebben we achter ons gelaten. Als we die wedstrijd nog een keer spelen op die manier, dan winnen we 97 of 98 van de 100 keer. Zij schoten in de 77e minuut voor de eerste keer op ons doel."
Ajax mist de geschorste Branco van den Boomen en geblesseerde Owen Wijndal. Davy Klaassen en Youri Regeer zijn niet speelgerechtigd.
'Open wedstrijd'
Galatasaray is met aanvallers als Victor Osimhen, Michy Batshuayi en Dries Mertens naar Amsterdam gekomen. Mauro Icardi is geblesseerd en Hakim Ziyech ontbreekt omdat hij voor een vertrek naar Al Duhail uit Qatar staat. Davinson Sánchez, eveneens een oud-speler van Ajax, is wel inzetbaar. De club staat bovenaan in de Turkse competitie, met een voorsprong van 6 punten op Fenerbahçe. Galatasaray kan zich nog wel rechtstreeks voor de achtste finales plaatsen.
Farioli is niet jaloers als hij naar de peperdure selectie van Galatasaray kijkt. "Zij hebben andere financiële mogelijkheden dan wij", zei de coach die nog steeds wacht op vervangers voor de vertrokken Steven Bergwijn en Devyne Rensch. "Maar ik arriveer iedere dag met een grote glimlach bij Ajax en de koffie is ook heerlijk. Ik ken de financiële mogelijkheden van Ajax en die zijn leidend. Ik verwacht dat het een open wedstrijd wordt. Ik hoef ook geen rekening te houden met de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We hebben een week geen wedstrijd gehad."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
14 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
14 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
15 uur geleden