Trainer Farioli rekent zich nog niet rijk met Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli weet dat de kans groot is dat Ajax donderdag ook met een nederlaag tegen Galatasaray aan de tussenronde voor een plek in de achtste finales van de Europa League mag deelnemen. "Maar ik was vroeger nooit zo goed in wiskunde", zei de Italiaanse coach. "Daarom ben ik filosofie gaan studeren. We denken nog niet aan de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We willen een resultaat halen."
Ajax verspeelde vorige week met een smadelijke nederlaag tegen Riga FC (1-0) de kans om zich rechtstreeks voor de achtste finales te plaatsen. "Natuurlijk was dat pijnlijk", erkende Farioli op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat hebben we achter ons gelaten. Als we die wedstrijd nog een keer spelen op die manier, dan winnen we 97 of 98 van de 100 keer. Zij schoten in de 77e minuut voor de eerste keer op ons doel."
Ajax mist de geschorste Branco van den Boomen en geblesseerde Owen Wijndal. Davy Klaassen en Youri Regeer zijn niet speelgerechtigd.
'Open wedstrijd'
Galatasaray is met aanvallers als Victor Osimhen, Michy Batshuayi en Dries Mertens naar Amsterdam gekomen. Mauro Icardi is geblesseerd en Hakim Ziyech ontbreekt omdat hij voor een vertrek naar Al Duhail uit Qatar staat. Davinson Sánchez, eveneens een oud-speler van Ajax, is wel inzetbaar. De club staat bovenaan in de Turkse competitie, met een voorsprong van 6 punten op Fenerbahçe. Galatasaray kan zich nog wel rechtstreeks voor de achtste finales plaatsen.
Farioli is niet jaloers als hij naar de peperdure selectie van Galatasaray kijkt. "Zij hebben andere financiële mogelijkheden dan wij", zei de coach die nog steeds wacht op vervangers voor de vertrokken Steven Bergwijn en Devyne Rensch. "Maar ik arriveer iedere dag met een grote glimlach bij Ajax en de koffie is ook heerlijk. Ik ken de financiële mogelijkheden van Ajax en die zijn leidend. Ik verwacht dat het een open wedstrijd wordt. Ik hoef ook geen rekening te houden met de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. We hebben een week geen wedstrijd gehad."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
7 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
23 uur geleden