Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli kan leven met de nipte zege op sc Heerenveen (1-0). "We speelden geen perfecte wedstrijd", zei de coach uit Italië. "Maar ik ben blij met de inzet die mijn spelers hebben getoond. Daar begint het allemaal mee."
Ajax was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde dat krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. De nummer 5 van afgelopen seizoen in de Eredivisie begon matig aan het duel. "We zijn soms niet vergeten waar we vandaan komen", zei Farioli. "Afgelopen seizoen was pijnlijk voor iedereen. Daar komen angsten en emoties bij kijken. Maar na de 1-0 heb ik een aantal goede aanvallen gezien."
Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax. De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Kristian Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs.
Uitgelekt
"Ik snap dat er supporters zijn die vinden dat ik niet zo veel spelers had moeten wisselen", zei Farioli. "De eerste drie duels heb ik steeds dezelfde jongens opgesteld. Daar kwam ook kritiek op. En nu wisselde ik en is het ook niet voor iedereen goed. Maar de kracht van dit team is de groep. We moeten op fysiek en mentaal vlak energie hebben tot het einde. Met de vermoeidheid in acht genomen, was dit de sterkst mogelijke opstelling."
Ajax heeft voor het eerst in 22 jaar de eerste vier duels van het seizoen gewonnen, na eerdere zeges op FK Vojvodina (1-3 en 1-0) en Panathinaikos (0-1). Farioli baalde dat zijn opstelling voor het duel met Heerenveen al zaterdag uitlekte in de media. "Dat is een schande, want de mensen die voor de club werken worden ook door de club betaald. Het is ook niet de eerste keer dat er gevoelige informatie naar de media gaat."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
8 uur geleden