Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax

Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli kan leven met de nipte zege op sc Heerenveen (1-0). "We speelden geen perfecte wedstrijd", zei de coach uit Italië. "Maar ik ben blij met de inzet die mijn spelers hebben getoond. Daar begint het allemaal mee."

Ajax was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde dat krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. De nummer 5 van afgelopen seizoen in de Eredivisie begon matig aan het duel. "We zijn soms niet vergeten waar we vandaan komen", zei Farioli. "Afgelopen seizoen was pijnlijk voor iedereen. Daar komen angsten en emoties bij kijken. Maar na de 1-0 heb ik een aantal goede aanvallen gezien."

Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax. De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Kristian Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs.

Uitgelekt

"Ik snap dat er supporters zijn die vinden dat ik niet zo veel spelers had moeten wisselen", zei Farioli. "De eerste drie duels heb ik steeds dezelfde jongens opgesteld. Daar kwam ook kritiek op. En nu wisselde ik en is het ook niet voor iedereen goed. Maar de kracht van dit team is de groep. We moeten op fysiek en mentaal vlak energie hebben tot het einde. Met de vermoeidheid in acht genomen, was dit de sterkst mogelijke opstelling."

Ajax heeft voor het eerst in 22 jaar de eerste vier duels van het seizoen gewonnen, na eerdere zeges op FK Vojvodina (1-3 en 1-0) en Panathinaikos (0-1). Farioli baalde dat zijn opstelling voor het duel met Heerenveen al zaterdag uitlekte in de media. "Dat is een schande, want de mensen die voor de club werken worden ook door de club betaald. Het is ook niet de eerste keer dat er gevoelige informatie naar de media gaat."

Meer uit Voetbal

AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

11 minuten geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

1 uur geleden
Ajax verhuurt vleugelverdediger Alders aan Telstar

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.

1 uur geleden
AZ bekert met doelman Owusu-Oduro tegen FC Twente

ALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.

1 uur geleden
Directeur Feyenoord krijgt 'stortvloed' aan dreigementen binnen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.

1 uur geleden
HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

4 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

4 uur geleden