Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli kan leven met de nipte zege op sc Heerenveen (1-0). "We speelden geen perfecte wedstrijd", zei de coach uit Italië. "Maar ik ben blij met de inzet die mijn spelers hebben getoond. Daar begint het allemaal mee."
Ajax was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde dat krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. De nummer 5 van afgelopen seizoen in de Eredivisie begon matig aan het duel. "We zijn soms niet vergeten waar we vandaan komen", zei Farioli. "Afgelopen seizoen was pijnlijk voor iedereen. Daar komen angsten en emoties bij kijken. Maar na de 1-0 heb ik een aantal goede aanvallen gezien."
Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax. De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Kristian Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs.
Uitgelekt
"Ik snap dat er supporters zijn die vinden dat ik niet zo veel spelers had moeten wisselen", zei Farioli. "De eerste drie duels heb ik steeds dezelfde jongens opgesteld. Daar kwam ook kritiek op. En nu wisselde ik en is het ook niet voor iedereen goed. Maar de kracht van dit team is de groep. We moeten op fysiek en mentaal vlak energie hebben tot het einde. Met de vermoeidheid in acht genomen, was dit de sterkst mogelijke opstelling."
Ajax heeft voor het eerst in 22 jaar de eerste vier duels van het seizoen gewonnen, na eerdere zeges op FK Vojvodina (1-3 en 1-0) en Panathinaikos (0-1). Farioli baalde dat zijn opstelling voor het duel met Heerenveen al zaterdag uitlekte in de media. "Dat is een schande, want de mensen die voor de club werken worden ook door de club betaald. Het is ook niet de eerste keer dat er gevoelige informatie naar de media gaat."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden