Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli kan leven met de nipte zege op sc Heerenveen (1-0). "We speelden geen perfecte wedstrijd", zei de coach uit Italië. "Maar ik ben blij met de inzet die mijn spelers hebben getoond. Daar begint het allemaal mee."
Ajax was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde dat krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. De nummer 5 van afgelopen seizoen in de Eredivisie begon matig aan het duel. "We zijn soms niet vergeten waar we vandaan komen", zei Farioli. "Afgelopen seizoen was pijnlijk voor iedereen. Daar komen angsten en emoties bij kijken. Maar na de 1-0 heb ik een aantal goede aanvallen gezien."
Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax. De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Kristian Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs.
Uitgelekt
"Ik snap dat er supporters zijn die vinden dat ik niet zo veel spelers had moeten wisselen", zei Farioli. "De eerste drie duels heb ik steeds dezelfde jongens opgesteld. Daar kwam ook kritiek op. En nu wisselde ik en is het ook niet voor iedereen goed. Maar de kracht van dit team is de groep. We moeten op fysiek en mentaal vlak energie hebben tot het einde. Met de vermoeidheid in acht genomen, was dit de sterkst mogelijke opstelling."
Ajax heeft voor het eerst in 22 jaar de eerste vier duels van het seizoen gewonnen, na eerdere zeges op FK Vojvodina (1-3 en 1-0) en Panathinaikos (0-1). Farioli baalde dat zijn opstelling voor het duel met Heerenveen al zaterdag uitlekte in de media. "Dat is een schande, want de mensen die voor de club werken worden ook door de club betaald. Het is ook niet de eerste keer dat er gevoelige informatie naar de media gaat."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
38 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Javi López begint om 18.45 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona. Het lijkt erop dat de Spanjaard een rol op de linkerflank krijgt. Hij kan als vijfde verdediger spelen, maar ook als linksbuiten in actie komen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat gaat door als hoofdtrainer van het nationale elftal van Curaçao. De Curaçaose voetbalbond FFK heeft woensdag bekendgemaakt dat hij aanblijft tot en met 31 juli 2027.
6 uur geleden