Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax

Trainer Farioli is tevreden over inzet van spelers Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli kan leven met de nipte zege op sc Heerenveen (1-0). "We speelden geen perfecte wedstrijd", zei de coach uit Italië. "Maar ik ben blij met de inzet die mijn spelers hebben getoond. Daar begint het allemaal mee."

Ajax was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde dat krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. De nummer 5 van afgelopen seizoen in de Eredivisie begon matig aan het duel. "We zijn soms niet vergeten waar we vandaan komen", zei Farioli. "Afgelopen seizoen was pijnlijk voor iedereen. Daar komen angsten en emoties bij kijken. Maar na de 1-0 heb ik een aantal goede aanvallen gezien."

Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax. De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Kristian Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs.

Uitgelekt

"Ik snap dat er supporters zijn die vinden dat ik niet zo veel spelers had moeten wisselen", zei Farioli. "De eerste drie duels heb ik steeds dezelfde jongens opgesteld. Daar kwam ook kritiek op. En nu wisselde ik en is het ook niet voor iedereen goed. Maar de kracht van dit team is de groep. We moeten op fysiek en mentaal vlak energie hebben tot het einde. Met de vermoeidheid in acht genomen, was dit de sterkst mogelijke opstelling."

Ajax heeft voor het eerst in 22 jaar de eerste vier duels van het seizoen gewonnen, na eerdere zeges op FK Vojvodina (1-3 en 1-0) en Panathinaikos (0-1). Farioli baalde dat zijn opstelling voor het duel met Heerenveen al zaterdag uitlekte in de media. "Dat is een schande, want de mensen die voor de club werken worden ook door de club betaald. Het is ook niet de eerste keer dat er gevoelige informatie naar de media gaat."

Meer uit Voetbal

Trainer Depay bij Corinthians ontslagen na zoveelste nederlaag

PORTO ALEGRE (ANP) - Oranje-international Memphis Depay krijgt een nieuwe trainer bij zijn Braziliaanse club Corinthians. De club uit São Paulo besloot kort na de nederlaag tegen Internacional in de nacht van woensdag op donderdag coach Fernando Diniz te ontslaan.

3 uur geleden
Napoli kan weer beschikken over McTominay na hartoperatie

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.

12 uur geleden
Ronaldo prijst Messi dag na laatste interland voor Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.

13 uur geleden
Zwitserse oud-voetballer Vega wil het opnemen tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni ​Infantino.

15 uur geleden
Ajacied Dolberg succesvol geopereerd aan rechterknie

KOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.

16 uur geleden
Voorwaardelijke schorsing coach Southampton na spionageschandaal

LONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.

17 uur geleden
Portugese bondscoach Jesus gaat niet in op conflict met Ronaldo

LISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."

20 uur geleden