Trainer Farioli is best tevreden over nipte zege van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Francesco Farioli was een tevreden trainer na de zege van Ajax op Willem II (1-0) in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vond het wel een positieve wedstrijd", zei de Italiaanse coach. "We hebben best wel kansen gecreëerd en nauwelijks iets weggegeven."
Niet iedereen was zo tevreden als Farioli. Er waren ook supporters die hun onvrede lieten blijken over het spel van hun ploeg door te fluiten. "Wij willen ook beter", zei Farioli. "We willen meer kansen creëren en nog minder weggeven. Maar jullie moeten ook niet vergeten waar we vandaan komen. Vorig jaar rond deze tijd stond Ajax onderaan. We zijn bezig met een lange reis en zijn er nog lang niet."
Farioli koos voor tien andere spelers dan donderdag in het uitduel met Qarabag in de Europa League. Hij liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. De Italiaan wilde niet zeggen of Ajax komende week ook zo Feyenoord en PSV wil bestrijden. "Geef me nog even de tijd", zei hij. "Ik heb slimme spelers die meerdere systemen kunnen spelen. Daar trainen we ook al een tijdje op. We kunnen ook tijdens een wedstrijd van systeem veranderen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
30 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
3 uur geleden