Trainer Farioli is best tevreden over nipte zege van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Francesco Farioli was een tevreden trainer na de zege van Ajax op Willem II (1-0) in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vond het wel een positieve wedstrijd", zei de Italiaanse coach. "We hebben best wel kansen gecreëerd en nauwelijks iets weggegeven."
Niet iedereen was zo tevreden als Farioli. Er waren ook supporters die hun onvrede lieten blijken over het spel van hun ploeg door te fluiten. "Wij willen ook beter", zei Farioli. "We willen meer kansen creëren en nog minder weggeven. Maar jullie moeten ook niet vergeten waar we vandaan komen. Vorig jaar rond deze tijd stond Ajax onderaan. We zijn bezig met een lange reis en zijn er nog lang niet."
Farioli koos voor tien andere spelers dan donderdag in het uitduel met Qarabag in de Europa League. Hij liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. De Italiaan wilde niet zeggen of Ajax komende week ook zo Feyenoord en PSV wil bestrijden. "Geef me nog even de tijd", zei hij. "Ik heb slimme spelers die meerdere systemen kunnen spelen. Daar trainen we ook al een tijdje op. We kunnen ook tijdens een wedstrijd van systeem veranderen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
11 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
18 uur geleden