Trainer Farioli hoopt dat Rensch bij Ajax blijft
ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli hoopt dat Devyne Rensch het seizoen bij Ajax afmaakt. "Natuurlijk wil ik dat hij blijft", zei hij na een nederlaag tegen AZ (2-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Hopelijk speelt hij zondag tegen Heerenveen gewoon weer mee met ons."
De 21-jarige Rensch staat in de belangstelling van AS Roma, dat 5 miljoen euro voor de rechtsback over heeft. Dat bedrag is voor technisch directeur Alex Kroes niet voldoende. Ajax is er dit seizoen niet in geslaagd het aflopende contract van Rensch te verlengen. Als de verdediger deze maand geen afscheid neemt, dan is de kans groot dat hij komende zomer transfervrij vertrekt.
Ajax heeft met Anton Gaaei nog een rechtsback, maar de Deen haalt nog niet het niveau van Rensch. "Ik weet dat Rensch komende zomer voor niets weg kan bij ons", zei technisch directeur Alex Kroes maandag in het programma Rondo van Ziggo. "Maar ik kan daar heel goed mee leven als we ons met hem voor de Champions League van volgend seizoen plaatsen."
Meer uit Voetbal
ELDA (ANP/RTR) - De Argentijn Lionel Messi is eigenaar geworden van de Spaanse club Eldense. De 39-jarige vedette van Inter Miami heeft de overname van de aandelen van een Colombiaanse investeringsgroep, die een meerderheidsbelang in de club uit Elda had, afgerond. Eldense komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.
55 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Het Nederlands elftal is er dit kalenderjaar nog geen een keer in geslaagd een wedstrijd te eindigen zonder tegendoelpunt. In de Nations League-wedstrijd tegen Griekenland kreeg Oranje donderdag voor de elfde wedstrijd op rij minimaal een doelpunt tegen.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City moet volgens de Britse premier Andy Burnham "gepaste consequenties ondergaan als wangedrag is vastgesteld". Dat heeft een woordvoerder van de premier donderdag gezegd, nadat de premier een dag eerder nog zei te hopen dat de eigenaren de club niet gaan verkopen.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber speelt donderdag in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League zijn 25e interland voor Oranje. De 25-jarige verdediger van Arsenal debuteerde ruim vijf jaar geleden in een oefenwedstrijd tegen Schotland, die in 2-2 eindigde.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League aan zijn 99e interland. De 35-jarige aanvoerder kan komende zondag in het thuisduel met Servië toetreden tot de 'Club van Honderd' bij Oranje.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League in het basiselftal. De centrale verdediger neemt de plaats in van Jan Paul van Hecke, die de selectie woensdag verliet vanwege een voetblessure.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Hoofdsponsor Etihad van Manchester City heeft laten weten juridische stappen te overwegen tegen de Premier League. Dat doet de luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten omdat de Engelse voetbalclub in haar ogen ten onrechte schuldig is bevonden aan meer dan honderd overtredingen van de financiële regels van de hoogste Engelse profcompetitie. De misstanden zouden begaan zijn in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
4 uur geleden