Trainer Farioli: AZ verdiende om van Ajax te winnen
ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax zocht niet naar excuses na de uitschakeling van Ajax in de achtste finale van de KNVB-beker. "AZ verdiende het om te winnen", erkende de Italiaan na een nederlaag van 2-0 in Alkmaar. "Als we het over het spel tussen de twee strafschopgebieden spreken, dan hadden wij de totale controle. Maar dat is niet voldoende. We hebben het verschil niet kunnen maken."
Ajax maakte het AZ alleen in de eerste twintig minuten van de wedstrijd lastig. Wat Farioli vervolgens ook probeerde, zelfs met vijf wissels bleef Ajax vrij machteloos. Bertrand Traoré was het dichtst bij een doelpunt maar schoot bij een stand van 1-0 op de paal.
AZ sprong effectiever met de mogelijkheden om. Wouter Goes kopte de thuisploeg in de 36e minuut naar 1-0 en Mexx Meerdink brak in de negentigste minuut het laatste beetje verzet van Ajax.
"We verdedigden niet zoals we dat zouden moeten doen en waren soms te soft", zei Farioli. "En in het strafschopgebied van de tegenstander waren we niet zo agressief als we zouden moeten zijn. We moeten deze teleurstelling slikken en zorgen dat we zondag klaar zijn voor onze volgende wedstrijd. Na een paar overwinningen is het vaak niet zo goed als het lijkt. Na een nederlaag is er voldoende ruimte om ons weer te herpakken."
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
24 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
1 uur geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
20 uur geleden