Trainer Farioli: AZ verdiende om van Ajax te winnen
ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax zocht niet naar excuses na de uitschakeling van Ajax in de achtste finale van de KNVB-beker. "AZ verdiende het om te winnen", erkende de Italiaan na een nederlaag van 2-0 in Alkmaar. "Als we het over het spel tussen de twee strafschopgebieden spreken, dan hadden wij de totale controle. Maar dat is niet voldoende. We hebben het verschil niet kunnen maken."
Ajax maakte het AZ alleen in de eerste twintig minuten van de wedstrijd lastig. Wat Farioli vervolgens ook probeerde, zelfs met vijf wissels bleef Ajax vrij machteloos. Bertrand Traoré was het dichtst bij een doelpunt maar schoot bij een stand van 1-0 op de paal.
AZ sprong effectiever met de mogelijkheden om. Wouter Goes kopte de thuisploeg in de 36e minuut naar 1-0 en Mexx Meerdink brak in de negentigste minuut het laatste beetje verzet van Ajax.
"We verdedigden niet zoals we dat zouden moeten doen en waren soms te soft", zei Farioli. "En in het strafschopgebied van de tegenstander waren we niet zo agressief als we zouden moeten zijn. We moeten deze teleurstelling slikken en zorgen dat we zondag klaar zijn voor onze volgende wedstrijd. Na een paar overwinningen is het vaak niet zo goed als het lijkt. Na een nederlaag is er voldoende ruimte om ons weer te herpakken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden