
Trainer Farioli: AZ verdiende om van Ajax te winnen
ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax zocht niet naar excuses na de uitschakeling van Ajax in de achtste finale van de KNVB-beker. "AZ verdiende het om te winnen", erkende de Italiaan na een nederlaag van 2-0 in Alkmaar. "Als we het over het spel tussen de twee strafschopgebieden spreken, dan hadden wij de totale controle. Maar dat is niet voldoende. We hebben het verschil niet kunnen maken."
Ajax maakte het AZ alleen in de eerste twintig minuten van de wedstrijd lastig. Wat Farioli vervolgens ook probeerde, zelfs met vijf wissels bleef Ajax vrij machteloos. Bertrand Traoré was het dichtst bij een doelpunt maar schoot bij een stand van 1-0 op de paal.
AZ sprong effectiever met de mogelijkheden om. Wouter Goes kopte de thuisploeg in de 36e minuut naar 1-0 en Mexx Meerdink brak in de negentigste minuut het laatste beetje verzet van Ajax.
"We verdedigden niet zoals we dat zouden moeten doen en waren soms te soft", zei Farioli. "En in het strafschopgebied van de tegenstander waren we niet zo agressief als we zouden moeten zijn. We moeten deze teleurstelling slikken en zorgen dat we zondag klaar zijn voor onze volgende wedstrijd. Na een paar overwinningen is het vaak niet zo goed als het lijkt. Na een nederlaag is er voldoende ruimte om ons weer te herpakken."
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden