Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Farioli: AZ verdiende om van Ajax te winnen

Trainer Farioli: AZ verdiende om van Ajax te winnen

ALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax zocht niet naar excuses na de uitschakeling van Ajax in de achtste finale van de KNVB-beker. "AZ verdiende het om te winnen", erkende de Italiaan na een nederlaag van 2-0 in Alkmaar. "Als we het over het spel tussen de twee strafschopgebieden spreken, dan hadden wij de totale controle. Maar dat is niet voldoende. We hebben het verschil niet kunnen maken."

Ajax maakte het AZ alleen in de eerste twintig minuten van de wedstrijd lastig. Wat Farioli vervolgens ook probeerde, zelfs met vijf wissels bleef Ajax vrij machteloos. Bertrand Traoré was het dichtst bij een doelpunt maar schoot bij een stand van 1-0 op de paal.

AZ sprong effectiever met de mogelijkheden om. Wouter Goes kopte de thuisploeg in de 36e minuut naar 1-0 en Mexx Meerdink brak in de negentigste minuut het laatste beetje verzet van Ajax.

"We verdedigden niet zoals we dat zouden moeten doen en waren soms te soft", zei Farioli. "En in het strafschopgebied van de tegenstander waren we niet zo agressief als we zouden moeten zijn. We moeten deze teleurstelling slikken en zorgen dat we zondag klaar zijn voor onze volgende wedstrijd. Na een paar overwinningen is het vaak niet zo goed als het lijkt. Na een nederlaag is er voldoende ruimte om ons weer te herpakken."

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

8 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

9 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

10 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

10 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

14 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

17 uur geleden