Trainer Faber probeert zich af te sluiten van onrust bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Bij PSV is het in jaren niet zo onrustig geweest als de laatste weken. In aanloop naar de topper van zondag tegen Ajax gaat het in Eindhoven weinig over voetbal. Trainer Ernest Faber probeert zich met zijn spelers zo goed als mogelijk af te sluiten.
"Er is een hoop gezegd en geschreven. Ik probeer de aandacht op alleen deze wedstrijd te houden. Dat is niet makkelijk, maar we zijn professionals", aldus Faber. "We hebben behoefte aan een goede overwinning, alleen dat kan ons helpen."
Boze supporters van PSV wilden zondag het stadion bestormen. Toon Gerbrands was diezelfde dag boos over de gang van zaken rond Steven Bergwijn, die inmiddels de overstap heeft gemaakt naar Tottenham Hotspur. Oud-doelman Ronald Waterreus schreef in een column dat Mark van Bommel, die in december ontslagen werd als coach, op de achtergrond zorgt voor de aanhoudende onrust bij PSV.
Faber noemde Van Bommel eerder een goede vriend van hem. Vrijdag wilde hij op De Herdgang niet op de verhalen, de geruchten en het moddergooien ingaan. "Allerlei randzaken zijn belangrijker geworden dan het voetbal. Dit gaat ons niet helpen om te winnen van Ajax. We hebben meer aandacht voor onszelf nodig dan voor de tegenstander", sprak de trainer. "We moeten wedstrijden winnen, dat is het enige medicijn om hier uit te komen. Voor mij is het belangrijkste dat PSV terugkomt op de plek waar de club hoort."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
7 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
8 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
9 uur geleden