Trainer Enrique van PSG 'erg optimistisch' voor CL-duel met PSV
PARIJS (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain is "erg optimistisch" voor de Champions League-wedstrijd tegen PSV van dinsdag. De ongeslagen koploper van Frankrijk heeft nog niet kunnen imponeren in Europa, maar Enrique ziet "groei en potentieel" in zijn ploeg.
PSG begon de eerste fase van de Champions League met een nipte thuiszege op Girona (1-0), waarna de ploeg in Londen verloor van Arsenal (2-0). "Ik denk dat het team heel goed heeft gespeeld tegen Girona. Tegen Arsenal speelden we natuurlijk niet zoals we wilden, maar ik ben blij met wat ik dit seizoen van mijn team heb gezien", zei Enrique tijdens de persconferentie een dag voor het duel met PSV.
"Er zijn veel dingen die verbeterd kunnen worden, maar ik ben erg optimistisch. Natuurlijk is de Champions League een heel moeilijke competitie. Er zullen minder goede resultaten zijn, maar morgen spelen we in het Parc des Princes en we willen een overwinning behalen", verklaarde Enrique. "Met de huidige opzet van het toernooi is elke thuiswedstrijd nog belangrijker."
Complimenteus
Enrique was ook complimenteus richting de aankomende tegenstander. "De spelers van PSV zetten goed druk. De twee doelpunten die ze in de Champions League maakten ontstonden op die manier. Ze maken goed gebruik van de buitenspelers, zijn goed aan de bal en verdedigen sterk", aldus Enrique.
PSV verloor eerder met 3-1 van Juventus en speelde met 1-1 gelijk tegen Sporting. De wedstrijd tussen de Nederlandse en Franse koploper begint dinsdag om 21.00 uur in Parijs.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.
12 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
4 uur geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
7 uur geleden