Trainer en technisch manager weg bij NAC
BREDA (ANP) - NAC Breda gaat verder zonder trainer Peter Hyballa en technisch manager Tom Van den Abbeele. De 44-jarige Duitse coach uitte twee weken geleden in een interview felle kritiek op Van den Abbeele. De Brabantse voetbalclub uit de Keuken Kampioen Divisie geeft "een verschil van inzicht over de manier waarop de club het aankomende jaar invulling wil geven aan een succesvol seizoen" als reden voor de breuk met Hyballa.
Enkele uren later werd bekend dat ook Van den Abbeele vertrekt. Dit is volgens de partijen in goed overleg besloten. De samenwerking wordt per direct beëindigd. De Belg werkte sinds april 2019 bij NAC.
Hyballa werkte slechts vijf maanden in Breda. Onder zijn leiding wist NAC in de kwartfinales van het bekertoernooi AZ in Alkmaar te verrassen (1-3). De geel-zwarte brigade koerste ook af op een plek in de play-offs om promotie/degradatie, tot het seizoen in maart werd stilgelegd als gevolg van het coronavirus.
"In de korte periode dat ik voor NAC werkzaam ben, zie ik in Peter een enorm gedreven trainer", zegt Mattijs Manders, de nieuwe algemeen directeur in Breda. "Daarom is het jammer dat de samenwerking van zo'n korte duur is, maar er is helaas onvoldoende vertrouwen voor een verdere samenwerking. We staan aan de vooravond van een bijzonder belangrijk seizoen. Daarom hebben we, in het belang van de toekomst van de club, gekozen voor deze oplossing."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
33 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden