Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer en technisch manager weg bij NAC

Trainer en technisch manager weg bij NAC

BREDA (ANP) - NAC Breda gaat verder zonder trainer Peter Hyballa en technisch manager Tom Van den Abbeele. De 44-jarige Duitse coach uitte twee weken geleden in een interview felle kritiek op Van den Abbeele. De Brabantse voetbalclub uit de Keuken Kampioen Divisie geeft "een verschil van inzicht over de manier waarop de club het aankomende jaar invulling wil geven aan een succesvol seizoen" als reden voor de breuk met Hyballa.

Enkele uren later werd bekend dat ook Van den Abbeele vertrekt. Dit is volgens de partijen in goed overleg besloten. De samenwerking wordt per direct beëindigd. De Belg werkte sinds april 2019 bij NAC.

Hyballa werkte slechts vijf maanden in Breda. Onder zijn leiding wist NAC in de kwartfinales van het bekertoernooi AZ in Alkmaar te verrassen (1-3). De geel-zwarte brigade koerste ook af op een plek in de play-offs om promotie/degradatie, tot het seizoen in maart werd stilgelegd als gevolg van het coronavirus.

"In de korte periode dat ik voor NAC werkzaam ben, zie ik in Peter een enorm gedreven trainer", zegt Mattijs Manders, de nieuwe algemeen directeur in Breda. "Daarom is het jammer dat de samenwerking van zo'n korte duur is, maar er is helaas onvoldoende vertrouwen voor een verdere samenwerking. We staan aan de vooravond van een bijzonder belangrijk seizoen. Daarom hebben we, in het belang van de toekomst van de club, gekozen voor deze oplossing."

Meer uit Voetbal

Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

27 minuten geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

1 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

2 uur geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

2 uur geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

2 uur geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

5 uur geleden