Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Dijkhuizen per direct weg bij Excelsior

Trainer Dijkhuizen per direct weg bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Excelsior heeft afscheid genomen van trainer Marinus Dijkhuizen. De club wil na de degradatie van afgelopen seizoen "aan een nieuwe fase beginnen". De 52-jarige coach begon in januari 2020 aan zijn tweede periode als hoofdtrainer bij de Rotterdamse formatie.

"Uiteraard was dit een moeilijke beslissing, want Marinus heeft veel voor de club betekend", zei technisch manager Niels van Duinen op de site van de club. "Hij zal de geschiedenisboeken ingaan als een van de meest succesvolle trainers van Excelsior. Verdeeld over twee periodes was hij in totaal zeven seizoenen hoofdtrainer van onze club en promoveerde in 2014 en 2022 met ons naar de Eredivisie."

"We hebben een week de tijd genomen om goed te evalueren. We wilden wegblijven uit de directe emotie van de degradatie. Naast terugkijken op het afgelopen seizoen hebben we ook nadrukkelijk de tijd genomen om naar de toekomst te kijken. We hebben veel zaken goed voor elkaar, maar er zijn ook een hoop ontwikkelpunten", aldus Van Duinen.

Excelsior eindigde het seizoen op de zestiende plaats in de Eredivisie, waardoor de ploeg de play-offs moest spelen. In de eindstrijd verloor Excelsior de eerste wedstrijd bij NAC Breda met 6-2, waarna de 4-1-zege in eigen huis niet genoeg was om degradatie te ontlopen.

Meer uit Voetbal

Spanje boekt tegen Tsjechië derde zege in Nations League

OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.

8 uur geleden
Dallinga loopt kruisbandblessure op in oefenduel 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.

9 uur geleden
Fernandes roemt Ronaldo als symbool van het Portugese voetbal

PORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.

10 uur geleden
Engeland verslaat weerloos Kroatië met 7-0 in Nations League

RIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.

10 uur geleden
De Jong maakt rentree op trainingsveld bij Barcelona na blessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.

13 uur geleden
Persconferentie Ierland voor duel met Israël abrupt afgebroken

BAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.

13 uur geleden
Vele tegendoelpunten zijn steeds meer een thema bij Oranje

ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.

15 uur geleden