Trainer Dijkhuizen kan zijn geluk niet op na promotie Excelsior
DEN HAAG (ANP) - Trainer Marinus Dijkhuizen kon zijn geluk niet op na de promotie van Excelsior naar de Eredivisie. "Ik weet niet wat er allemaal gebeurd is", zei hij voor de camera van ESPN. "Je gaat toch niet om een analyse vragen?"
ADO leidde na 78 minuten minuten nog met 3-0 in het tweede duel van de finale om promotie naar de eredivisie. Dat leek een comfortabele marge na de 1-1 van dinsdag in het eerste duel. Maar Excelsior knokte zich toch nog naar een verlenging (3-3). Vervolgens nam ADO weer de leiding maar na de gelijkmaker van Excelsior (4-4) namen de bezoekers uit Rotterdam de strafschoppen beter.
"Ik denk dat we het hebben verdiend", jubelde Dijkhuizen na achttien strafschoppen. "Ik denk dat wij een waardige club zijn. Dit is echt heel mooi. Het is denk ik makkelijker om volgend seizoen in de Eredivisie te blijven dan te promoveren uit de Keuken Kampioen Divisie. Daarom ben ik zo enorm blij voor deze club en deze ploeg. Voor al die jonge gasten die dit seizoen een geweldige ontwikkeling hebben doorgemaakt."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
6 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden