Trainer Dijkhuizen kan zijn geluk niet op na promotie Excelsior
DEN HAAG (ANP) - Trainer Marinus Dijkhuizen kon zijn geluk niet op na de promotie van Excelsior naar de Eredivisie. "Ik weet niet wat er allemaal gebeurd is", zei hij voor de camera van ESPN. "Je gaat toch niet om een analyse vragen?"
ADO leidde na 78 minuten minuten nog met 3-0 in het tweede duel van de finale om promotie naar de eredivisie. Dat leek een comfortabele marge na de 1-1 van dinsdag in het eerste duel. Maar Excelsior knokte zich toch nog naar een verlenging (3-3). Vervolgens nam ADO weer de leiding maar na de gelijkmaker van Excelsior (4-4) namen de bezoekers uit Rotterdam de strafschoppen beter.
"Ik denk dat we het hebben verdiend", jubelde Dijkhuizen na achttien strafschoppen. "Ik denk dat wij een waardige club zijn. Dit is echt heel mooi. Het is denk ik makkelijker om volgend seizoen in de Eredivisie te blijven dan te promoveren uit de Keuken Kampioen Divisie. Daarom ben ik zo enorm blij voor deze club en deze ploeg. Voor al die jonge gasten die dit seizoen een geweldige ontwikkeling hebben doorgemaakt."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden