Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Cocu stapt op bij hekkensluiter Vitesse

Trainer Cocu stapt op bij hekkensluiter Vitesse

ARNHEM (ANP) - Trainer Phillip Cocu is opgestapt als hoofdtrainer van Vitesse. Hij nam die beslissing direct na de thuisnederlaag tegen sc Heerenveen (1-3). "Hij vertelde me dat het beter was dat iemand anders voor de groep zou gaan staan", zei technisch directeur Benjamin Schmedes. "Iemand met nieuwe energie. Ik heb dat geaccepteerd."

De 53-jarige Cocu is bezig met zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van Vitesse, dat onderaan in de Eredivisie staat. Hij won als hoofdcoach drie landstitels met PSV en werkte vervolgens als trainer bij Fenerbahçe en Derby County.

Vitesse hield lang stand tegen Heerenveen, maar verloor nadat Marco van Ginkel in de 69e minuut met een rode kaart uit het veld was gestuurd. Daarna drongen fans in het Gelredome aan op het ontslag van Cocu. Boze fans verzamelden zich na de wedstrijd ook voor de hoofdingang van het stadion. Ze werden daar tegengehouden door beveiligers. Aanvoerder Van Ginkel en technisch directeur Schmedes gingen in gesprek met de supporters.

Meer uit Voetbal

Media: FIFA-baas Infantino houdt crisisoverleg op woensdag

LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.

2 uur geleden
Sterk NEC houdt Olympiakos op gelijkspel in Griekenland

PIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.

5 uur geleden
AZ breekt contract Goes open en verlengt tot medio 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.

7 uur geleden
Fransman Renard nieuwe bondscoach van voetballers Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.

10 uur geleden
Bondscoach Kaapverdië wordt clubcoach in Marokko

BERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.

13 uur geleden
FIFA verwacht geen reactie Infantino op aanhoudende kritiek

ZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.

14 uur geleden
FIFA ontkent belletjes Infantino naar Trump voor steun

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.

15 uur geleden