Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Cocu stapt op bij hekkensluiter Vitesse

Trainer Cocu stapt op bij hekkensluiter Vitesse

ARNHEM (ANP) - Trainer Phillip Cocu is opgestapt als hoofdtrainer van Vitesse. Hij nam die beslissing direct na de thuisnederlaag tegen sc Heerenveen (1-3). "Hij vertelde me dat het beter was dat iemand anders voor de groep zou gaan staan", zei technisch directeur Benjamin Schmedes. "Iemand met nieuwe energie. Ik heb dat geaccepteerd."

De 53-jarige Cocu is bezig met zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van Vitesse, dat onderaan in de Eredivisie staat. Hij won als hoofdcoach drie landstitels met PSV en werkte vervolgens als trainer bij Fenerbahçe en Derby County.

Vitesse hield lang stand tegen Heerenveen, maar verloor nadat Marco van Ginkel in de 69e minuut met een rode kaart uit het veld was gestuurd. Daarna drongen fans in het Gelredome aan op het ontslag van Cocu. Boze fans verzamelden zich na de wedstrijd ook voor de hoofdingang van het stadion. Ze werden daar tegengehouden door beveiligers. Aanvoerder Van Ginkel en technisch directeur Schmedes gingen in gesprek met de supporters.

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

14 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

17 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

18 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

19 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

20 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

20 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

20 uur geleden