Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Cocu ontslagen bij Derby County

Trainer Cocu ontslagen bij Derby County

DERBY (ANP) - Trainer Phillip Cocu is ontslagen door Derby County. De 50-jarige Cocu was bezig aan zijn tweede seizoen bij de club uit het Championship, het tweede niveau van Engeland.

Derby County presteerde dit seizoen ondermaats; van de elf competitieduels werd er slechts één gewonnen. Ook de assistenten Chris van der Weerden en Twan Scheepers vertrekken bij de club.

"Ik wil iedereen binnen de club bedanken voor de fantastische steun die ik vanaf mijn komst bij Derby County heb gevoeld; van het bestuur, de staf en alle spelers. Maar ook van de belangrijkste mensen binnen de club: de fans", aldus Cocu. "Ondanks het feit dat het huidige seizoen helaas niet zo verloopt als gewenst, geloof ik in het project dat we gestart zijn. De toekomst ziet er rooskleurig uit voor Derby County. Ik wens iedereen bij Derby County het allerbeste, zowel op als naast het veld."

Carrière

Derby County wist dit seizoen alleen de uitwedstrijd tegen Norwich City te winnen. Cocu had met zijn ploeg al zeven keer verloren en pas 6 punten gepakt. Afgelopen weekend verloor Derby County van Barnsley (0-2), maar bij dat duel ontbrak Cocu op de bank omdat hij in quarantaine zat.

Voor Cocu was Derby County na zijn periode bij PSV, waarmee hij drie keer landskampioen werd, zijn tweede buitenlandse club. In 2018 was hij kortstondig trainer bij de Turkse topclub Fenerbahçe.

Cocu had in Engeland de beschikking over onder anderen de 35-jarige vedette Wayne Rooney, de aanvoerder van de ploeg. Bij Derby County, dat op het punt staat te worden overgenomen door rijke Arabieren, spelen ook de Nederlandse keeper Kelle Roos en verdediger Mike te Wierik.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

9 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

9 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

9 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

10 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

11 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

21 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

23 uur geleden