Trainer Club Brugge: winst bij Leipzig geen incident
LEIPZIG (ANP) - De overwinning van Club Brugge op Leipzig in de Champions League is geen toevalstreffer. Dat zegt althans trainer Philippe Clement. Het succes in Duitsland volgt op een gelijkspel tegen Paris Saint-Germain, eerder in het toernooi.
"We moeten realistisch blijven", temperde hij weliswaar de verwachtingen enigszins. "De volgende ronde is nog lang niet bereikt. Maar tot nu toe hebben we het geweldig gedaan. Iedereen speelt goed. Er zijn nog vier wedstrijden te gaan in de groepsfase en we zijn er klaar voor. Toch zullen we nog veel moeten laten zien om verder te komen."
Brugge speelt nu tegen Manchester City, de kampioen van Engeland. "Net als PSG is dat een club die behoort tot de absolute top van Europa", aldus Clement. "Zover zijn wij niet. Toch geloven we in onze kansen. Tegen Leipzig hebben we misschien een van onze beste wedstrijden ooit gespeeld. Die lijn willen we vasthouden."
Bij Club Brugge spelen onder anderen de Nederlanders Noa Lang, Ruud Vormer en Bas Dost.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden