Trainer Chelsea baalt niet van uitspraak CAS over Manchester City
LONDEN (ANP) - Trainer Frank Lampard baalt niet dat het internationale sporttribunaal CAS de Europese schorsing van Manchester City van tafel heeft geveegd. "We staan nu derde in de Premier League", vertelde hij op een persconferentie voor het duel van dinsdag met Norwich City. "We moeten het gewoon zelf afmaken."
Manchester City vocht met succes een schorsing van twee jaar voor de Champions League en Europa League aan. De UEFA wilde de club straffen voor het overtreden van de regels van Financial Fair Play. De club zou sponsorgelden te hoog hebben ingeschat, om bepaalde uitgaven toch te kunnen doen. City is in handen van steenrijke Arabische investeerders. Het CAS achtte niet bewezen dat zij hun privévermogen hebben gebruikt om de begroting sluitend te maken.
City eindigt als tweede in de Premier League en mag volgend seizoen weer in de Champions League uitkomen, net als de nummers 1, 3 en 4 van de eindklassering. Als City gestraft was, dan was ook de vijfde positie voldoende geweest voor deelname aan de nieuwe editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Chelsea besluit de competitie met wedstrijden tegen Norwich, Liverpool en Wolverhampton. De club verdedigt een voorsprong van vijf punten op de huidige nummer 5 Wolverhampton. De geblesseerde N'Golo Kante ontbreekt dinsdag tegen het al gedegradeerde Norwich City. "Ik concentreer me liever op die wedstrijd dan dat ik in die zaak van Manchester City duik", zei Lampard. "Ik weet daar onvoldoende van."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
36 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
21 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
1 dag geleden