Trainer Chelsea baalt niet van uitspraak CAS over Manchester City
LONDEN (ANP) - Trainer Frank Lampard baalt niet dat het internationale sporttribunaal CAS de Europese schorsing van Manchester City van tafel heeft geveegd. "We staan nu derde in de Premier League", vertelde hij op een persconferentie voor het duel van dinsdag met Norwich City. "We moeten het gewoon zelf afmaken."
Manchester City vocht met succes een schorsing van twee jaar voor de Champions League en Europa League aan. De UEFA wilde de club straffen voor het overtreden van de regels van Financial Fair Play. De club zou sponsorgelden te hoog hebben ingeschat, om bepaalde uitgaven toch te kunnen doen. City is in handen van steenrijke Arabische investeerders. Het CAS achtte niet bewezen dat zij hun privévermogen hebben gebruikt om de begroting sluitend te maken.
City eindigt als tweede in de Premier League en mag volgend seizoen weer in de Champions League uitkomen, net als de nummers 1, 3 en 4 van de eindklassering. Als City gestraft was, dan was ook de vijfde positie voldoende geweest voor deelname aan de nieuwe editie van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Chelsea besluit de competitie met wedstrijden tegen Norwich, Liverpool en Wolverhampton. De club verdedigt een voorsprong van vijf punten op de huidige nummer 5 Wolverhampton. De geblesseerde N'Golo Kante ontbreekt dinsdag tegen het al gedegradeerde Norwich City. "Ik concentreer me liever op die wedstrijd dan dat ik in die zaak van Manchester City duik", zei Lampard. "Ik weet daar onvoldoende van."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
10 uur geleden