Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Cambuur: geef ons die kampioensschaal

Trainer Cambuur: geef ons die kampioensschaal

UTRECHT/LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Henk de Jong van SC Cambuur legt zich neer bij de uitspraak van de rechter, die donderdag bepaalde dat de Friese club niet zal promoveren naar de eredivisie. "De rechter heeft zijn verhaal gedaan. We moeten nu stoppen met smijten en gooien", reageerde de coach op de site van Voetbal International.

Hij had nog wel een verzoek aan de KNVB. "Ik hoop dat ze ons die (kampioens)schaal geven. Gewoon los van wel of niet promotie. Wij zouden kampioen zijn geworden, die schaal staat daar symbool voor."

De Jong was een stuk milder in zijn reactie dan eind april, toen de KNVB besloot de competities in het betaald voetbal vanwege het coronavirus voortijdig te beëindigen en geen clubs te laten promoveren of degraderen. De trainer noemde het een "regelrechte schande". Cambuur was koploper met een riante voorsprong en kon promotie nauwelijks nog ontgaan. "Natuurlijk ben ik teleurgesteld. We hebben hier een jaar keihard voor gewerkt. Het juridische heeft nu gewonnen van het sportieve. Dat voelt niet goed, maar de rechter is een eerlijk mens. Hij zal alles goed hebben afgewogen."

Meer uit Voetbal

Deense bond zet zich in voor tegenkandidaat bij FIFA-verkiezing

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense voetbalbond (DBU) heeft zich in navolging van andere landen uitgesproken tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. De DBU wil een tegenkandidaat helpen vinden voor de voorzittersverkiezing van volgend jaar.

51 minuten geleden
Trainer Van Bronckhorst wenst Geertruida alle succes bij PSV

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wenst Lutsharel Geertruida alle succes bij PSV. "Ik heb hem bij Feyenoord laten debuteren en later stappen zien zetten in zijn carrière", zei hij op een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen SC Cambuur. "Hij is een echte Feyenoorder. We zijn achterin voorzien, maar hebben wel contact met Lutsharel gehad. Maar hij is financieel onhaalbaar voor ons."

59 minuten geleden
Trainer Bosz: Geertruida brengt kwaliteit bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz is blij met de komst van Lutsharel Geertruida. "Hij is een goede speler en brengt ons kwaliteit", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Groningen.

1 uur geleden
Musiala na onwelwordingen niet in actie voor Bayern in Super Cup

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala komt zaterdag niet in actie namens Bayern München in de Duitse Super Cup tegen Borussia Dortmund. Dat gaf trainer Vincent Kompany een dag voor het duel aan. De 23-jarige middenvelder raakte dinsdag voor de tweede keer in vier dagen onwel tijdens een oefenduel.

4 uur geleden
Ajax verhuurt aanvaller Konadu aan Lommel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft aanvaller Don-Angelo Konadu verhuurd aan het Belgische Lommel. De huurperiode loopt tot de zomer van 2027. In de overeenkomst van de 20-jarige Nederlander is een optie tot koop opgenomen. Hij heeft nog een contract in Amsterdam tot medio 2028.

4 uur geleden
PSV huurt verdediger Geertruida van RB Leipzig

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de overgang van verdediger Lutsharel Geertruida afgerond. De landskampioen bereikte overeenstemming met RB Leipzig over een huurperiode van één seizoen. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

5 uur geleden
ManUnited-coach Carrick positief over voortgang De Ligt

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick van Manchester United is positief gestemd over de voortgang van Matthijs de Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.

5 uur geleden