Trainer Brentford vindt kritiek op collega Ten Hag te veel
BRENTFORD (ANP/AFP) - Erik ten Hag heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brentford steun gekregen van zijn collega Thomas Frank. De 51-jarige Deen, sinds 2018 hoofdcoach van Brentford, vindt de kritiek op de Nederlander te veel van het goede.
"Het is ongelooflijk hoeveel hij heeft moeten doorstaan. Als hoofdcoach weet ik hoe het voelt om in een situatie als deze te zitten. Ik denk dat de kritiek te veel is. Hij is duidelijk een goede coach, hij heeft twee trofeeën gewonnen in twee seizoenen", aldus Frank, die met Brentford tot dusverre 2 punten meer verzamelde dan Manchester United. "Ik snap hoe het werkt: als het team wint, is de hoofdcoach absoluut fantastisch. Als het team verliest, is de hoofdcoach absoluut waardeloos. Terwijl het waarschijnlijk ergens tussenin zit. Het is nooit alleen de hoofdcoach, of de spelers, of de fans, of het bestuur, het is een combinatie van al deze dingen."
Manchester United won 17 september voor het laatst. De laatste vijf duels leverden geen zege op. "Ik besteed niet echt veel aandacht aan vorm. Ik geloof dat we elk team kunnen verslaan, maar ik weet ook dat als we naar Old Trafford gaan om het op te nemen tegen Manchester United, dat zij favoriet zijn", aldus Frank. "We moeten daarheen gaan met de aanpak en mentaliteit dat we kunnen winnen."
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
3 minuten geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
7 uur geleden