Trainer Bosz ziet speler Leverkusen afhaken na 'coronacontact'
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz kan bij de return tussen Bayer Leverkusen en Rangers FC in de achtste finales van de Europa League geen beroep doen op Nadiem Amiri. De 23-jarige voetballer blijft uit voorzorg thuis omdat hij afgelopen weekend in een privésituatie kortstondig in contact is gekomen met iemand die besmet is met het coronavirus. Om geen risico te nemen, maakt Amiri een week geen deel uit van de selectie.
De drievoudig Duits international stelde de clubleiding zelf op de hoogte van zijn ontmoeting met iemand die besmet bleek te zijn. "Nadiem heeft voorbeeldig gehandeld", zei directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Het aantal besmettingen in Duitsland neemt weer sneller toe, daarom is dit een goed voorbeeld van een serieuze en verantwoordelijke aanpak van de pandemie."
Amiri is een vaste waarde in het elftal van Bosz. De middenvelder was er niet bij toen Leverkusen in maart, kort voordat de Europese voetbalcompetities werden stilgelegd als gevolg van de coronacrisis, met 3-1 won in Glasgow. Donderdag is de return in de lege BayArena.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
6 uur geleden