Trainer Bosz ziet speler Leverkusen afhaken na 'coronacontact'
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz kan bij de return tussen Bayer Leverkusen en Rangers FC in de achtste finales van de Europa League geen beroep doen op Nadiem Amiri. De 23-jarige voetballer blijft uit voorzorg thuis omdat hij afgelopen weekend in een privésituatie kortstondig in contact is gekomen met iemand die besmet is met het coronavirus. Om geen risico te nemen, maakt Amiri een week geen deel uit van de selectie.
De drievoudig Duits international stelde de clubleiding zelf op de hoogte van zijn ontmoeting met iemand die besmet bleek te zijn. "Nadiem heeft voorbeeldig gehandeld", zei directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Het aantal besmettingen in Duitsland neemt weer sneller toe, daarom is dit een goed voorbeeld van een serieuze en verantwoordelijke aanpak van de pandemie."
Amiri is een vaste waarde in het elftal van Bosz. De middenvelder was er niet bij toen Leverkusen in maart, kort voordat de Europese voetbalcompetities werden stilgelegd als gevolg van de coronacrisis, met 3-1 won in Glasgow. Donderdag is de return in de lege BayArena.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
10 uur geleden