Trainer Bosz ziet speler Leverkusen afhaken na 'coronacontact'
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz kan bij de return tussen Bayer Leverkusen en Rangers FC in de achtste finales van de Europa League geen beroep doen op Nadiem Amiri. De 23-jarige voetballer blijft uit voorzorg thuis omdat hij afgelopen weekend in een privésituatie kortstondig in contact is gekomen met iemand die besmet is met het coronavirus. Om geen risico te nemen, maakt Amiri een week geen deel uit van de selectie.
De drievoudig Duits international stelde de clubleiding zelf op de hoogte van zijn ontmoeting met iemand die besmet bleek te zijn. "Nadiem heeft voorbeeldig gehandeld", zei directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Het aantal besmettingen in Duitsland neemt weer sneller toe, daarom is dit een goed voorbeeld van een serieuze en verantwoordelijke aanpak van de pandemie."
Amiri is een vaste waarde in het elftal van Bosz. De middenvelder was er niet bij toen Leverkusen in maart, kort voordat de Europese voetbalcompetities werden stilgelegd als gevolg van de coronacrisis, met 3-1 won in Glasgow. Donderdag is de return in de lege BayArena.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geleden