Trainer Bosz ziet Lyon beginnen met benauwde zege
LYON (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon de openingswedstrijd in de Franse voetbalcompetitie gewonnen. Voor eigen publiek was Lyon met 2-1 te sterk voor Ajaccio. Beide ploegen raakten al voor rust een speler kwijt met een rode kaart.
Lyon, met de van Ajax overgekomen linksback Nicolás Tagliafico in de basis, stond na 20 minuten al met 2-0 voor. De Braziliaan Tetê opende de score op aangeven van aanvoerder Alexandre Lacazette, die na vijf jaar bij Arsenal terug is in Lyon. Lacazette verdubbelde even later de voorsprong uit een strafschop, na een overtreding op Tetê.
Lyon moest na 25 minuten echter verder zonder doelman Anthony Lopes, die rood kreeg omdat hij een doorgebroken speler van Ajaccio torpedeerde. Uit de strafschop die daarop volgde, tekende Thomas Mangani voor de aansluitingstreffer. In de blessuretijd van de eerste helft raakte ook Ajaccio een speler kwijt. Romain Hamouma werd met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.
Met tien tegen tien hield de ploeg van Bosz in de tweede helft de voorsprong vast. Lyon eindigde vorig seizoen op de teleurstellende achtste plaats in de Ligue 1 en ontbreekt daarom dit seizoen in Europa.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
14 uur geleden