Trainer Bosz ziet Lyon beginnen met benauwde zege
LYON (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon de openingswedstrijd in de Franse voetbalcompetitie gewonnen. Voor eigen publiek was Lyon met 2-1 te sterk voor Ajaccio. Beide ploegen raakten al voor rust een speler kwijt met een rode kaart.
Lyon, met de van Ajax overgekomen linksback Nicolás Tagliafico in de basis, stond na 20 minuten al met 2-0 voor. De Braziliaan Tetê opende de score op aangeven van aanvoerder Alexandre Lacazette, die na vijf jaar bij Arsenal terug is in Lyon. Lacazette verdubbelde even later de voorsprong uit een strafschop, na een overtreding op Tetê.
Lyon moest na 25 minuten echter verder zonder doelman Anthony Lopes, die rood kreeg omdat hij een doorgebroken speler van Ajaccio torpedeerde. Uit de strafschop die daarop volgde, tekende Thomas Mangani voor de aansluitingstreffer. In de blessuretijd van de eerste helft raakte ook Ajaccio een speler kwijt. Romain Hamouma werd met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.
Met tien tegen tien hield de ploeg van Bosz in de tweede helft de voorsprong vast. Lyon eindigde vorig seizoen op de teleurstellende achtste plaats in de Ligue 1 en ontbreekt daarom dit seizoen in Europa.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
25 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
41 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
7 uur geleden