Trainer Bosz ziet dat PSV landstitel nauwelijks meer kan ontgaan
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz besefte na de ruime zege van PSV op AZ (5-1) dat zijn ploeg de landstitel nauwelijks meer kan ontgaan. "We staan er heel goed voor", lachte hij bij ESPN. "We moeten het onszelf heel kwalijk nemen als dit niet meer goed gaat. Maar we moeten nog wel een paar keer winnen."
PSV heeft nu 12 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 die zondag Ajax ontvangt. De club uit Eindhoven voetbalt voor eigen publiek nog tegen Vitesse, Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk. PSV heeft ook nog uitduels met sc Heerenveen en Fortuna Sittard op het programma staan.
Bosz vertelde dat hij genoten had van het optreden van PSV tegen AZ. "We hebben het grootste gedeelte van de wedstrijd goed voetbal gespeeld, al waren we nog wel een paar keer slordig. Ik heb genoten van onze doelpunten en mooie combinaties."
De 19-jarige Jesper Uneken bekroonde zijn debuut met het vijfde doelpunt van PSV. De spits was geschorst voor Jong PSV en zat bij de selectie omdat Ricardo Pepi ontbrak. "Hij is een echte spits", zei Bosz. "Hij kan erg goed koppen en is een winnaar. Het verbaasde me niet dat hij scoorde."
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
48 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden