Trainer Bosz wint met Olympique Lyon bij Porto
PORTO (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon een goede uitgangspositie verworven om de kwartfinales van de Europa League te bereiken. Lyon won woensdag op bezoek bij FC Porto met 1-0. De return is volgende week in Lyon.
Het enige doelpunt viel na een uur en werd gemaakt door de Braziliaan Lucas Paquetá. Aanvankelijk werd de treffer afgekeurd omdat Moussa Dembélé buitenspel zou hebben gestaan. De VAR zag dat dat niet zo was en het doelpunt kreeg goedkeuring. Porto dacht in de blessuretijd met een doelpunt de stand gelijk te hebben getrokken, maar maker Chancel Mbemba had buitenspel gestaan.
Bosz bereikte met Ajax in 2017 de finale van de Europa League, die ging met 2-0 verloren tegen Manchester United.
In het tweede duel uit de Europa League dat woensdag werd afgewerkt versloeg Eintracht Frankfurt in Sevilla thuisclub Real Betis met 2-1. Filip Kostic zette Eintracht al in de 14e minuut op voorsprong. Na een halfuur maakte Nabil Fekir gelijk, maar twee minuten later leidden de Duitsers al weer dankzij een doelpunt van Daichi Kamada. Rafael Borré verzuimde na rust de marge uit te breiden. De Colombiaan miste een strafschop. De van Atalanta gehuurde Sam Lammers kwam Borré in de slotfase nog vervangen.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
48 minuten geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
5 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
9 uur geleden