Trainer Bosz wint met Olympique Lyon bij Porto
PORTO (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon een goede uitgangspositie verworven om de kwartfinales van de Europa League te bereiken. Lyon won woensdag op bezoek bij FC Porto met 1-0. De return is volgende week in Lyon.
Het enige doelpunt viel na een uur en werd gemaakt door de Braziliaan Lucas Paquetá. Aanvankelijk werd de treffer afgekeurd omdat Moussa Dembélé buitenspel zou hebben gestaan. De VAR zag dat dat niet zo was en het doelpunt kreeg goedkeuring. Porto dacht in de blessuretijd met een doelpunt de stand gelijk te hebben getrokken, maar maker Chancel Mbemba had buitenspel gestaan.
Bosz bereikte met Ajax in 2017 de finale van de Europa League, die ging met 2-0 verloren tegen Manchester United.
In het tweede duel uit de Europa League dat woensdag werd afgewerkt versloeg Eintracht Frankfurt in Sevilla thuisclub Real Betis met 2-1. Filip Kostic zette Eintracht al in de 14e minuut op voorsprong. Na een halfuur maakte Nabil Fekir gelijk, maar twee minuten later leidden de Duitsers al weer dankzij een doelpunt van Daichi Kamada. Rafael Borré verzuimde na rust de marge uit te breiden. De Colombiaan miste een strafschop. De van Atalanta gehuurde Sam Lammers kwam Borré in de slotfase nog vervangen.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
8 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
23 uur geleden