Trainer Bosz wint met Olympique Lyon bij Porto
PORTO (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon een goede uitgangspositie verworven om de kwartfinales van de Europa League te bereiken. Lyon won woensdag op bezoek bij FC Porto met 1-0. De return is volgende week in Lyon.
Het enige doelpunt viel na een uur en werd gemaakt door de Braziliaan Lucas Paquetá. Aanvankelijk werd de treffer afgekeurd omdat Moussa Dembélé buitenspel zou hebben gestaan. De VAR zag dat dat niet zo was en het doelpunt kreeg goedkeuring. Porto dacht in de blessuretijd met een doelpunt de stand gelijk te hebben getrokken, maar maker Chancel Mbemba had buitenspel gestaan.
Bosz bereikte met Ajax in 2017 de finale van de Europa League, die ging met 2-0 verloren tegen Manchester United.
In het tweede duel uit de Europa League dat woensdag werd afgewerkt versloeg Eintracht Frankfurt in Sevilla thuisclub Real Betis met 2-1. Filip Kostic zette Eintracht al in de 14e minuut op voorsprong. Na een halfuur maakte Nabil Fekir gelijk, maar twee minuten later leidden de Duitsers al weer dankzij een doelpunt van Daichi Kamada. Rafael Borré verzuimde na rust de marge uit te breiden. De Colombiaan miste een strafschop. De van Atalanta gehuurde Sam Lammers kwam Borré in de slotfase nog vervangen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
13 uur geleden