Trainer Bosz wint met Olympique Lyon bij Porto
PORTO (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Olympique Lyon een goede uitgangspositie verworven om de kwartfinales van de Europa League te bereiken. Lyon won woensdag op bezoek bij FC Porto met 1-0. De return is volgende week in Lyon.
Het enige doelpunt viel na een uur en werd gemaakt door de Braziliaan Lucas Paquetá. Aanvankelijk werd de treffer afgekeurd omdat Moussa Dembélé buitenspel zou hebben gestaan. De VAR zag dat dat niet zo was en het doelpunt kreeg goedkeuring. Porto dacht in de blessuretijd met een doelpunt de stand gelijk te hebben getrokken, maar maker Chancel Mbemba had buitenspel gestaan.
Bosz bereikte met Ajax in 2017 de finale van de Europa League, die ging met 2-0 verloren tegen Manchester United.
In het tweede duel uit de Europa League dat woensdag werd afgewerkt versloeg Eintracht Frankfurt in Sevilla thuisclub Real Betis met 2-1. Filip Kostic zette Eintracht al in de 14e minuut op voorsprong. Na een halfuur maakte Nabil Fekir gelijk, maar twee minuten later leidden de Duitsers al weer dankzij een doelpunt van Daichi Kamada. Rafael Borré verzuimde na rust de marge uit te breiden. De Colombiaan miste een strafschop. De van Atalanta gehuurde Sam Lammers kwam Borré in de slotfase nog vervangen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
12 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
12 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
1 dag geleden