Trainer Bosz wil in rijtje met Michels, Van Gaal en Stevens komen
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz wil een mooie Nederlandse traditie in ere houden als zijn Bayer Leverkusen zaterdagavond tegenover Bayern München staat in de finale om de Duitse voetbalbeker. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd om de DFB-Pokal.
Huub Stevens zegevierde tweemaal met Schalke 04, Rinus Michels (FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) namen de fraaie trofee eenmaal in ontvangst. "In Nederland zijn dit stuk voor stuk grote namen", zegt Bosz. "Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan."
Het elftal van Bosz staat voor een monsterklus in een vrijwel leeg Olympiastadion in Berlijn. In Duitsland staat geen maat op Bayern München, dat zich ruim twee weken geleden verzekerde van de achtste landstitel op rij. De ploeg uit Beieren is zo goed in vorm, dat het een van de favorieten voor winst van de Champions League is.
'Beste ploeg van Europa'
Leverkusen verloor eerder deze maand kansloos in eigen stadion van Bayern München (2-4). Zoals wel vaker probeerde Bosz de tegenstander met een aanvallend ingestelde formatie te verrassen. Uiteindelijk mocht de oud-trainer van onder meer Ajax niet mopperen dat de schade tot vier tegentreffers beperkt bleef.
"We spelen tegen de beste ploeg van Europa", vindt technisch directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Als we een kans willen maken, dan moeten we als ploeg boven onszelf uit stijgen. Alleen dan hebben we een kansje."
Hongerig
Bayern München lijkt nog lang niet verzadigd na de gewonnen landstitel. "We zijn hongerig en dat zal zo blijven totdat de Champions League in augustus beslist is", zegt middenvelder Joshua Kimmich. "Natuurlijk gaan we er alles aan doen na de landstitel ook de beker te winnen", aldus doelman Manuel Neuer.
De geblesseerde Daley Sinkgraven ontbreekt bij Leverkusen, net als de gekwetste Paulinho. Niklas Süle viert mogelijk zijn rentree bij Bayern München, na een zware knieblessure die hij vorig jaar oktober opliep.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
20 uur geleden