Trainer Bosz wil in rijtje met Michels, Van Gaal en Stevens komen
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz wil een mooie Nederlandse traditie in ere houden als zijn Bayer Leverkusen zaterdagavond tegenover Bayern München staat in de finale om de Duitse voetbalbeker. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd om de DFB-Pokal.
Huub Stevens zegevierde tweemaal met Schalke 04, Rinus Michels (FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) namen de fraaie trofee eenmaal in ontvangst. "In Nederland zijn dit stuk voor stuk grote namen", zegt Bosz. "Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan."
Het elftal van Bosz staat voor een monsterklus in een vrijwel leeg Olympiastadion in Berlijn. In Duitsland staat geen maat op Bayern München, dat zich ruim twee weken geleden verzekerde van de achtste landstitel op rij. De ploeg uit Beieren is zo goed in vorm, dat het een van de favorieten voor winst van de Champions League is.
'Beste ploeg van Europa'
Leverkusen verloor eerder deze maand kansloos in eigen stadion van Bayern München (2-4). Zoals wel vaker probeerde Bosz de tegenstander met een aanvallend ingestelde formatie te verrassen. Uiteindelijk mocht de oud-trainer van onder meer Ajax niet mopperen dat de schade tot vier tegentreffers beperkt bleef.
"We spelen tegen de beste ploeg van Europa", vindt technisch directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Als we een kans willen maken, dan moeten we als ploeg boven onszelf uit stijgen. Alleen dan hebben we een kansje."
Hongerig
Bayern München lijkt nog lang niet verzadigd na de gewonnen landstitel. "We zijn hongerig en dat zal zo blijven totdat de Champions League in augustus beslist is", zegt middenvelder Joshua Kimmich. "Natuurlijk gaan we er alles aan doen na de landstitel ook de beker te winnen", aldus doelman Manuel Neuer.
De geblesseerde Daley Sinkgraven ontbreekt bij Leverkusen, net als de gekwetste Paulinho. Niklas Süle viert mogelijk zijn rentree bij Bayern München, na een zware knieblessure die hij vorig jaar oktober opliep.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
5 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
8 uur geleden