Trainer Bosz wil in rijtje met Michels, Van Gaal en Stevens komen
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz wil een mooie Nederlandse traditie in ere houden als zijn Bayer Leverkusen zaterdagavond tegenover Bayern München staat in de finale om de Duitse voetbalbeker. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd om de DFB-Pokal.
Huub Stevens zegevierde tweemaal met Schalke 04, Rinus Michels (FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) namen de fraaie trofee eenmaal in ontvangst. "In Nederland zijn dit stuk voor stuk grote namen", zegt Bosz. "Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan."
Het elftal van Bosz staat voor een monsterklus in een vrijwel leeg Olympiastadion in Berlijn. In Duitsland staat geen maat op Bayern München, dat zich ruim twee weken geleden verzekerde van de achtste landstitel op rij. De ploeg uit Beieren is zo goed in vorm, dat het een van de favorieten voor winst van de Champions League is.
'Beste ploeg van Europa'
Leverkusen verloor eerder deze maand kansloos in eigen stadion van Bayern München (2-4). Zoals wel vaker probeerde Bosz de tegenstander met een aanvallend ingestelde formatie te verrassen. Uiteindelijk mocht de oud-trainer van onder meer Ajax niet mopperen dat de schade tot vier tegentreffers beperkt bleef.
"We spelen tegen de beste ploeg van Europa", vindt technisch directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Als we een kans willen maken, dan moeten we als ploeg boven onszelf uit stijgen. Alleen dan hebben we een kansje."
Hongerig
Bayern München lijkt nog lang niet verzadigd na de gewonnen landstitel. "We zijn hongerig en dat zal zo blijven totdat de Champions League in augustus beslist is", zegt middenvelder Joshua Kimmich. "Natuurlijk gaan we er alles aan doen na de landstitel ook de beker te winnen", aldus doelman Manuel Neuer.
De geblesseerde Daley Sinkgraven ontbreekt bij Leverkusen, net als de gekwetste Paulinho. Niklas Süle viert mogelijk zijn rentree bij Bayern München, na een zware knieblessure die hij vorig jaar oktober opliep.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
14 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
15 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
18 uur geleden