Trainer Bosz wil in rijtje met Michels, Van Gaal en Stevens komen
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz wil een mooie Nederlandse traditie in ere houden als zijn Bayer Leverkusen zaterdagavond tegenover Bayern München staat in de finale om de Duitse voetbalbeker. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd om de DFB-Pokal.
Huub Stevens zegevierde tweemaal met Schalke 04, Rinus Michels (FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) namen de fraaie trofee eenmaal in ontvangst. "In Nederland zijn dit stuk voor stuk grote namen", zegt Bosz. "Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan."
Het elftal van Bosz staat voor een monsterklus in een vrijwel leeg Olympiastadion in Berlijn. In Duitsland staat geen maat op Bayern München, dat zich ruim twee weken geleden verzekerde van de achtste landstitel op rij. De ploeg uit Beieren is zo goed in vorm, dat het een van de favorieten voor winst van de Champions League is.
'Beste ploeg van Europa'
Leverkusen verloor eerder deze maand kansloos in eigen stadion van Bayern München (2-4). Zoals wel vaker probeerde Bosz de tegenstander met een aanvallend ingestelde formatie te verrassen. Uiteindelijk mocht de oud-trainer van onder meer Ajax niet mopperen dat de schade tot vier tegentreffers beperkt bleef.
"We spelen tegen de beste ploeg van Europa", vindt technisch directeur Rudi Völler van Leverkusen. "Als we een kans willen maken, dan moeten we als ploeg boven onszelf uit stijgen. Alleen dan hebben we een kansje."
Hongerig
Bayern München lijkt nog lang niet verzadigd na de gewonnen landstitel. "We zijn hongerig en dat zal zo blijven totdat de Champions League in augustus beslist is", zegt middenvelder Joshua Kimmich. "Natuurlijk gaan we er alles aan doen na de landstitel ook de beker te winnen", aldus doelman Manuel Neuer.
De geblesseerde Daley Sinkgraven ontbreekt bij Leverkusen, net als de gekwetste Paulinho. Niklas Süle viert mogelijk zijn rentree bij Bayern München, na een zware knieblessure die hij vorig jaar oktober opliep.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
10 uur geleden