Trainer Bosz weet nog niet wanneer Veerman terugkeert bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz weet nog niet wanneer de geblesseerde Joey Veerman terugkeert bij PSV. "Soms duren dingen gewoon wat langer, dat kan in het voetbal", zei hij tijdens een persconferentie. Hoelang het met Joey gaat duren weet ik echt niet."
Veerman viel op 28 september tijdens een uitwedstrijd tegen Willem II uit met een liesblessure. Hij mist zaterdag de uitwedstrijd tegen AZ en het duel van dinsdag met Paris-Saint Germain in de Champions League komt ook te vroeg. Bosz kan verder nog geen beroep doen op de geblesseerde Hirving Lozano en Sergiño Dest. Hij vindt Noa Lang en Rick Karsdorp steeds fitter worden, maar kan nog niet zeggen of ze een hele wedstrijd kunnen spelen.
Het was een beetje onrustig bij PSV tijdens de interlandperiode. Bosz kreeg een schikkingsvoorstel van één duel schorsing aangeboden voor zijn kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie na een duel met Sparta Rotterdam. De coach was het daar niet mee eens en kreeg een beetje gelijk van de onafhankelijke tuchtcommissie van de KNVB die hem een voorwaardelijke straf van een duel schorsing heeft opgelegd. "Het is voor mij geen straf want ik zit gewoon op de bank tegen AZ", zei Bosz. "En anders was ik in beroep gegaan. Ik moet mijn woorden kennelijk een beetje gaan wegen. Ik zal voorzichtiger zijn. Dat is jammer."
Vermoeid
Jerdy Schouten ontbrak bij het Nederlands elftal omdat hij volgens PSV vermoeid was. Maar de middenvelder vertelde vervolgens zelf aan De Telegraaf dat hij een botkneuzing had. Bosz was verrast over de uitlatingen van zijn middenvelder. Hij heeft met hem gesproken maar wil er geen grote zaak van maken. Schouten is inmiddels voldoende hersteld om weer voor PSV uit te komen.
PSV voert de ranglijst van de Eredivisie na acht speelronden aan zonder verliespunten. AZ staat derde, met een achterstand van 8 punten op de kampioen. PSV won vorig seizoen met 4-0 in Alkmaar. "Tijdens wedstrijden zitten we nog niet op dat niveau van vorig jaar", zei Bosz. "Maar de afgelopen twee weken op de trainingen wel."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
15 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.
1 dag geleden