Trainer Bosz weet nog niet wanneer Veerman terugkeert bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz weet nog niet wanneer de geblesseerde Joey Veerman terugkeert bij PSV. "Soms duren dingen gewoon wat langer, dat kan in het voetbal", zei hij tijdens een persconferentie. Hoelang het met Joey gaat duren weet ik echt niet."
Veerman viel op 28 september tijdens een uitwedstrijd tegen Willem II uit met een liesblessure. Hij mist zaterdag de uitwedstrijd tegen AZ en het duel van dinsdag met Paris-Saint Germain in de Champions League komt ook te vroeg. Bosz kan verder nog geen beroep doen op de geblesseerde Hirving Lozano en Sergiño Dest. Hij vindt Noa Lang en Rick Karsdorp steeds fitter worden, maar kan nog niet zeggen of ze een hele wedstrijd kunnen spelen.
Het was een beetje onrustig bij PSV tijdens de interlandperiode. Bosz kreeg een schikkingsvoorstel van één duel schorsing aangeboden voor zijn kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie na een duel met Sparta Rotterdam. De coach was het daar niet mee eens en kreeg een beetje gelijk van de onafhankelijke tuchtcommissie van de KNVB die hem een voorwaardelijke straf van een duel schorsing heeft opgelegd. "Het is voor mij geen straf want ik zit gewoon op de bank tegen AZ", zei Bosz. "En anders was ik in beroep gegaan. Ik moet mijn woorden kennelijk een beetje gaan wegen. Ik zal voorzichtiger zijn. Dat is jammer."
Vermoeid
Jerdy Schouten ontbrak bij het Nederlands elftal omdat hij volgens PSV vermoeid was. Maar de middenvelder vertelde vervolgens zelf aan De Telegraaf dat hij een botkneuzing had. Bosz was verrast over de uitlatingen van zijn middenvelder. Hij heeft met hem gesproken maar wil er geen grote zaak van maken. Schouten is inmiddels voldoende hersteld om weer voor PSV uit te komen.
PSV voert de ranglijst van de Eredivisie na acht speelronden aan zonder verliespunten. AZ staat derde, met een achterstand van 8 punten op de kampioen. PSV won vorig seizoen met 4-0 in Alkmaar. "Tijdens wedstrijden zitten we nog niet op dat niveau van vorig jaar", zei Bosz. "Maar de afgelopen twee weken op de trainingen wel."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
5 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden